Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Januárban kezdenék, de inkább...

Januárban kezdenék, de inkább magasabb fizetést szeretnék. Hogyan célszerű ezt tálalni?

Figyelt kérdés

Úgy alakult, hogy költözés miatt új munkahelyet kellett keresnem, az állásinterjún kértek egy fizetési igényt, majd ennyiért is vettek fel. Átgondoltam és három okból szeretnék mégis több fizetést kérni:

1. A régi munkahelyemen az újnál jóval magasabb fizetést ajánlottak, ha maradok, én is úgy gondolom, hogy ér annyit a munkám, de nagyon sokat kellene utaznom a költözés miatt

2. Utánajártam, és kiderült, hogy az új helyen ebben és hasonló munkakörökben jóval magasabb a fizetés annál, mint amit kértem és adni akarnak

3. Az új lakás nagyobb, így a fenntartása is több, amivel korábban nem számoltam


Szerződést még nem írtam alá, a jövő héten lenne esedékes, gondoltam ekkor vetném fel, hogy több fizetést szeretnék. Szerintetek hogyan érdemes felhozni ezt, hogy ne jöjjek ki belőle hülyén?


2017. dec. 13. 17:03
 1/8 anonim ***** válasza:
81%
Ha semmiképp nem szeretnél még magasabb fizetésért sem a mostani helyeden dolgozni, akkor azért necces, mert nem lehet tudni, hogy jössz ki belőle. Igazából azon múlik, mennyire kellesz nekik. Lehet, hogy simán megadják a magasabb bért, de az is lehet, hogy azt mondják, hogy "köszönjük, akkor mégsem", attól kezdve meg neked ciki visszakozni, hogy hát izé, azért mégis inkább jönnék. Szóval nem tudom. A helyedben inkább a próbaidő vége felé jönnék elő az új fizetési igénnyel.
2017. dec. 13. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igazad van, én is ettől tartok. Az is eszembe jutott, hogy nem úgy hozakodnék elő a magasabb bérrel, hogy rögtön januártól, hanem, hogy a próbaidő lejártával esetleg lehet-e majd szó fizetésemelésről, hátha így jobban fogadnál.
2017. dec. 13. 17:18
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Te mondtal osszeget nem ok..

Ezt nalunk is szoktak jatszani, ilyenkor csak annyit mondanak, hogy koszonjuk szepen, de igy nem kell alairni semmit.

Nem is a nagyobb osszeg miatt, hanem felvetodik a kerdes, ha munkaban nem szamolsz valamivel akkor mi lesz? Akkor is kozlod, hogy nem szamoltam vele, sot meg 2masik dologgal sem?

2017. dec. 13. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
81%

Első vagyok. Esetleg azt tudod még csinálni, hogy annak ellenére, hogy ez már van, keresgélsz tovább, és ha ott helyben van több lehetőséged, akkor már blöff nélkül is tudsz licitáltatni a béredre, nem kell attól rettegned, hogy akkor elállnak, mert tényleg van hová menned.

Meg ha már elkezdted a munkát, és beválsz nekik, akkor már több érv is szól amellett, hogy inkább téged tartsanak meg akár magasabb fizetésért, és ne újra elkezdjék a hirdetés-interjúztatás-betanítás stb. köröket.

2017. dec. 13. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Te mondtad az összeget.


Ezek után, ha így indítasz, 99%-ban azonnal felmondanak neked.

2017. dec. 15. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igaz, akkor marad a próbaidő vége! Végülis még akkor is mondhatom azt, hogy utólag a beköltözés után derült ki, hogy drágább fenntartani a lakást, ezért szükségem lenne magasabb fizetésre, ha elégedettek a munkámmal (nyilván amennyiben nem, úgy elköszönnék és keresnék mást...).
2017. dec. 15. 13:39
 7/8 anonim ***** válasza:
Nehogy azt mond, hogy nem szamoltal a lakas koltsegeivel(vagy kevesebbet szamoltal). En ott ultetnelek 1oran keresztul es szivatnalak a hulyebbnel hulyebb kerdesekkel, meg keresztkerdesekkel..
2017. dec. 15. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nyilván számoltam...de akkor mégis van jobb ötleted, hogy mire föl kérjek a próbaidő végén fizetésemelést?
2017. dec. 15. 18:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!