Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Skandináv munkaerôpiac?

Skandináv munkaerôpiac?

Figyelt kérdés

Gondolkodtam, hogy hova kellene írnom ezt a kérdést, de most itt kifejtem. Az érdekelne elsôsorban, hogy milyen szakmák keresettek nagyon Svédországban, Norvégiában és Dániában? (Diplomás és nem diplomás is egyaránt érdekel)

Illetve ha van tapasztalatotok, vagy rálátásotok, az alábbi szakokkal/szakmákkal milyen az elhelyezkedés és a fizetés?

-szociális munkás

-szociológia

-földrajz

Vagy bármi más, ami kapcsolódik a környezetvédelemhez, vagy a bûnügy területeihez.



2017. dec. 14. 20:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
28%

"-szociális munkás

-szociológia

-földrajz"


Ezek a szakok semmit nem érnek.


"Vagy bármi más, ami kapcsolódik a környezetvédelemhez, vagy a bûnügy területeihez."


Villamosmérnök, gépészmérnök, informatikus, villanyszerelő, hegesztő, kamionsofőr. Ezekből válassz!

2017. dec. 14. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Pontosan tudom, hogy Magyarországon nagyon sok minden semmit nem ér, sz#r, büfé, hülyeség stbstb., de éppen ezért érdekel külföld, elsôkörben Skandinávia. Feltételezem semmi hasznos információd nincs az ottani helyzetrôl, úgyhogy az idôdet és az energiádat pazarolhattad volna sokkal értelmesebb dolgokra is.
2017. dec. 14. 21:02
 3/13 anonim ***** válasza:
7%
Ezek a szakok, sehol a világon nem érnek semmit. Így már jobb?
2017. dec. 14. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Tudsz svédül, norvégul, dánul ?
2017. dec. 14. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Persze-persze, tudom, sehol a világon nem foglalkozik senki környezetvédelemmel (fôleg Skandinávia nem) meg bûnügyi nyomozók, rendôrök, kriminológusok, kriminalisztikai technikusok, igazságügyi szakértôk és vérelemzôk sem dolgoznak sehol. Tényleg nagyon köszönöm, hogy ennyi idôt szánsz rám. Még valami?


#3 A kérdést úgy értettem természetesen, hogy a nyelv nem lenne akadály.

2017. dec. 14. 21:38
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
és ha írsz a nagykövetségre levelet? Persze ne várj rögtön 1 napra választ, de azért hamarabb megérkezik, mint ahogy eljön a farsang. De komolyan, kérdezd meg tőlük. A nyelvet kell ismerned, gondolom nem elég a német, angol, ott részletesebben is megírhatod.
2017. dec. 14. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm, végre egy hasznos válasz. Erre eddig még nem is gondoltam.:D Csak nem tudom, hogy egy nagykövetségnek ez mennyire a hatásköre, vagy foglalkoznának részletesebb válaszadással? Remélem érted mire gondolok.
2017. dec. 14. 21:43
 8/13 anonim ***** válasza:
18%
Skandináv országokban a nagy jólét miatt nincs annyira nagy nyomás az embereken, hogy továbbtanuljanak, hiszen anélkül is jól lehet élni. Emiatt viszont hiány alakul ki magasan képzett szakemberekből, akiket gyakran külföldről pótolnak. Elsősorban mérnökökről van szó, ők tudnak arrafelé elhelyezkedni, jobb híján akár angol nyelvtudással is.
2017. dec. 14. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

#8: Hülyeséget beszélsz.


[link]

2017. dec. 14. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
52%
6. vok: értem, hogy mire gondolsz, de nem hiszem, hogy bábok lennének - remélem. Biztos van köztük skandináv is, aki ott született, ott élt, aztán vhogy idecsöppent, nem hiszem, hogy mind magyar skandináv odaadással. Írj nekik, kérdezd meg, szerintem fogsz kapni választ, miért is utasítanának el?
2017. dec. 15. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!