Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ezért fel lehetne jelenteni a...

Ezért fel lehetne jelenteni a főnököm?

Figyelt kérdés

Tegnap kaptam egy hívást egy munkaközvetítőtől, hogy ki lettem rúgva. A főnökömben annyi gerinc nem volt, hogy felhívjon, nem mellesleg mindenkinek elmondta, hogy kirúgott és szinte én tudtam meg utoljára az egészet.

A kirúgás oka (ha ez számít): az egyik kollégám utál engem, mivel a barátnőm is ott dolgozik, mivel én ott vagyok, nem tud bepróbálkozni nála, ezért minden hazugságot elterjesztett rólam és a főnököm hitt a pletykáknak és emiatt rúgott ki. (ezt az indokot is kollégáktól, illetve a barátnőmtől tudom).

Szerintem ez egy olyan magán dolog, amihez semmi köze sincs senkinek és legelőször nekem kellett vna elmondania, hogy mi a helyzet és meg lehetett vna beszélni, tisztázni tudtam vna magam, de így még megvédeni sem tudtam magam.



2017. dec. 19. 11:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
65%
A munkáltató csak indoklással rúghat ki. Ez azért elég gyenge indok szerintem. Ha meg munkaközvetítőn keresztül vagy ott, akkor neked a munkaközvetítő a főnököd.
2017. dec. 19. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
A munkaközvetítő sem mondott semmit, csak annyit, hogy menjek be aláírni a papírokat
2017. dec. 19. 12:11
 3/13 anonim ***** válasza:
19%

Akkor jóban van a főnököd a munkaközvetítővel is...

A kirúgás okát írott formában is le kell nekik írniuk. Ez a legfontosabb neked most hogy oda majd mit fognak írni.

2017. dec. 19. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
41%
Neked a munkaközvetìtő a főnököd.
2017. dec. 19. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
35%
A munkaközvetítőnek érdemes lenne elmondani a helyzetet, illetve azt is ők fogják tudni megmondani, hogy elküldhet-e emiatt. Valószinűleg egyébként igen, mert ez az egyik jellegzetessége a külsős munkaerőnek, de egy próbát megér, legalább a tisztázás miatt.
2017. dec. 19. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
60%

"A munkáltató csak indoklással rúghat ki."


Már régóta nem kell indoklás a felmondáshoz.

Amúgy a kérdezőnek a munkaközvetítő a főnöke.

2017. dec. 19. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
72%
A cég dönti el, h kit alkalmaz.
2017. dec. 19. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
41%
Jól nézd meg mit írsz alá, közös megegyezést csak akkor, ha anyagilag jobban jársz! Ami alap, hogy a felmondási időd felében nem kell dolgoznod, illetve az esetleges végkielégítés. Tippre elsőre csőbe akarnak húzni, hogy aláírj valami közös megegyezést, és akkor tényleg indokolniuk se kell.
2017. dec. 19. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
26%

# 6


Mesélj még. Főleg arról, miért válaszolsz munkajogi kérdésekre.

2017. dec. 19. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Egyszer sem éreztem vna, hogy a munkaközvetítő lett vna a főnököm. Mindenkit lesz@rtak. A munkaszerződésünk egy vicc, bérpapírt fizetéskor egyszer sem kaptam, stb... Nem volt munkaköri leírásom, csak annyi, amit a kollégák mondtak... egyszer sem éreztem, hogy foglalkoznának velem, meg a többiekkel. A cégnél 2 főnök volt, de azok is egymásra mutogattak és egymáshoz küldözgettek állandóan...
2017. dec. 20. 15:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!