Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan kell felmondani?

Hogyan kell felmondani?

Figyelt kérdés
Akármilyen banális kérdés is, de nem tudom hogy kezdjek hozzá. 4 éve dolgozom a cégnél és már borzasztóan el szeretnék menni, le is töltöttem munkavállalói felmondási mintát, de egyszerűen nem merek felmondani. Tudom, szedjem össze magam. De azon kívül? Odaállok az irodavezető elé a felmondási papírommal és ő intézi a dolgokat? Vagy hogy megy ez?
2018. jan. 2. 17:28
 1/4 anonim ***** válasza:

Pontosan. "Józsi/Kovács úr, úgy döntöttem, hogy felmondok, itt a felmondásom."

Minden mást intéz a cég, ha valamit le kell adnod, akkor szólni fognak. Vagy milyen intéznivalóra gondolsz pontosan?

2018. jan. 2. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ. Arra gondoltam, hogy elég az eggyel felettem levőnek jelezni a szándékot, nem kell az ügyvezetőnek levélben küldeni pl (itt olvastam).
2018. jan. 2. 18:01
 3/4 anonim ***** válasza:
Én mindig a közvetlen felettesemnek adtam oda a felmondásomat. Két példányban, az egyiket még aznap (!) aláíratta valakivel és visszaadta. Hogy pontosan ki jogosult átvenni a felmondásodat, azt meg fogják tudni.
2018. jan. 2. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A munkáltatói jogkör gyakorlójának kell a felmondást átadni. Ez mehet a közvetlen felettesed közvetítésével is.


A felmondást két egyező példányban kell megírni, az egyiket átadod a munkáltatónak, a másikon pedig dátummal ellátva átveteted vele, majd megőrzöd.

A felmondás átadását követő napon indul el a felmondási idő, ezért fontos az átvétel dátuma!


Felmondási minták felejtősek! 2-3 sor az egész.


Munkáltató neve, címe!


Alulírott Buga Jakab (ide a személyes adataid), az Önöknél X. Y. napjától fennálló munkaviszonyomat a mai nappal felmondom.


Dátum és az aláírásod


Semmi más! Nem kell utasításokat írni a cégnek, és paragrafusokra hivatkozni sem. Indokolni sem kell, tehát ne írj indokot!

A cég a felmondásod alapján, a munka törvénykönyvében leírtaknak megfelelően köteles a jogviszonyodat megszüntetni, és elszámolni Veled az utolsó munkában töltött napodon, de legkésőbb a munkaviszony megszűnését követő 5. munkanapig.

Még csak bemenned sem kell érte, mert ilyenkor köteles a cég a lakcímedre ajánlottan postázni az iratokat, valamint a béredet is, ha nem banki utalással rendezi a fizetéseket. Ezt is a Munka törvénykönyve tartalmazza. :)

2018. jan. 3. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!