Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Érhet szankció betegszabadság/...

Érhet szankció betegszabadság/táppénz miatt?

Figyelt kérdés

Jogában áll a munkáltatónak büntetést kiszabni azért, mert 3 nap táppénzen/betegszabadságon voltam? (Jelen esetben mindegy)

Úgy tudom, alapvető joga a betegnek, hogy betegsége miatt nem érheti hátrány a munkahelyén, de nem találok erről sehol semmi hivatalos információt. Sem a Munka törvénykönyvében, sem pedig a betegjogok között.

Válaszaitokat előre is köszönöm!


2018. jan. 6. 19:29
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Munkaltato semmilyen buntetest nem szabhat ki, nem hatosag.
2018. jan. 6. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%

A jogi kérdést kéretik a JOG kategóriába tenni.

Amúgy tényleg nem hatóság, nem büntethet.

Csak kirúghat, az nem büntetés. És indokolnia is kell.

2018. jan. 6. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Először is tisztázzuk, hogy te mit értesz "büntetés" alatt.
2018. jan. 6. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A bónusz megvonás nem számít büntetésnek.
2018. jan. 6. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Velem volt egyszer olyan, hogy reggel rosszul voltam, és próbaidő alatt bementem az üzemorvoshoz.

Emiatt negyed órával később értem be a munkába (ugyanabban az épületben voltam, csak nem mentem még be abba a szobába).

A főnököm megkérdezte, hogyan képzelem azt, hogy próbaidő alatt orvoshoz megyek?

2018. jan. 7. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"A főnököm megkérdezte, hogyan képzelem azt, hogy próbaidő alatt orvoshoz megyek?"


Remélem válaszoltál neki... :)

2018. jan. 7. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Büntetés alatt azt értem, hogy nálunk választható a 24 órás szolgálat. Én választottam, 24 ben dolgozom, de most azt mondták, hogy aki táppénzre ment decemberben, az 5 hónapig nem 24-ezhet. A 24 órára vonatkozó munkaszerződésünkben nincs ilyenről szó, és eddig nem is volt semmi ilyesmi "szankció".
2018. jan. 7. 14:54
 8/10 anonim ***** válasza:

Ez nem buntetes. A munkaido beosztasaval a munkaltato rendelkezik, annyi feltetele van, hogy a valtozasokat idoben jelezni kell. A munkaszerzodesedet amugy at kene irni, hogy megfeleljen az uj beosztasnak, de amugy ez nem 'buntetes'.


Mondjuk a vagyonori szakmaban tul sok ugralnivalod ugysincs, ha nem tetszik, szazan jonnek a helyedre.

2018. jan. 7. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Ők nevezik büntetésnek, mert szerintük decemberben táppénzre menni nem korrekt a többi dolgozóval, ezért ez a szankció. Erre értettem azt, hogy betegként nem érhet ilyen hátrány a munkahelyen.

Egyébként nem vagyonőri munka, kicsit komolyabb :)

Hivatalos szerv, ahol hivatásosként dolgozom.

2018. jan. 7. 16:04
 10/10 anonim ***** válasza:

"decemberben táppénzre menni"

Ezt egy kicsit furának érzem.

Ha valaki beteg, akkor mit csináljon?

Ha meg nem beteg, akkor csal, és ezt önmagában is büntetni kell. Nem így, hanem komolyabban.

Ezt kideríteni meg a főnök dolga. Ha nem tudja kideríteni, akkor pedig ne szórakozzon ilyen "büntetéssel".

2018. jan. 7. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!