Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha a főnököm munkaidőben a...

Ha a főnököm munkaidőben a privát telefonomat hívogat, hogy menjek át hozzá, akkor köteles vagyok felvenni?

Figyelt kérdés
Eddig minden munkahelyemen volt céges telefonom, pár napja kezdtem egy új helyen, itt nem kaptam telefont. A főnököm irodája a folyosó elején van, én a végén vagyok. Eddig, mikor azt akarta, hogy menjek át hozzá, vagy valamit akart mondani, akkor ahelyett, hogy átjött volna, a saját telefonomon hívott fel, de én kinyomtam. Köteles lennék felvenni? Ha rákérdez, akkor mivel indokolhatom, hogy nem veszem fel?
2018. jan. 7. 14:49
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
69%
Ez miért nagy gond ? Akkor értelmes lenne tanácsot kérni ha munkában vagy otthonodban utasítana privát ügyben zavarna folyamatosan . Számon kérheti . Azt javasold neki adjon külön telefont vagy ha akar valamit személyesen menjen át hozzád , biztosan végre fogja hajtani .
2018. jan. 7. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
Hát mert ne hívogasson már munkaügyben a saját telefonomon, jobb helyeken erre adják a cégest. Plusz gondolom elvárná, hogy hívjam vissza, ha épp nem látom, hogy keres, ami nekem kerül pénzbe.
2018. jan. 7. 15:04
 3/29 anonim ***** válasza:
85%
Ha munkahelyeden megadtad a telefonszámodat, és nincs céges, akkor köteles vagy felvenni a saját telefonodat, mert ez az egy elérhetőség van jelenleg.
2018. jan. 7. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
77%
Pár nap munkaviszony után azért kicsit lehetnél simulékonyabb :) Miből állna felvenni a telefont? Én sem értem miért mászkáljon át hozzád, ha telefonon is meg tudja beszélni veled, lehet, hogy csak pár másodperc lenne a mondandója.
2018. jan. 7. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
39%

'Ha munkahelyeden megadtad a telefonszámodat, és nincs céges, akkor köteles vagy felvenni a saját telefonodat, mert ez az egy elérhetőség van jelenleg.'


Hat kerlek, ez igy ebben a formajaban bizony jo nagy hulyeseg. A telefonszamat pl. azert is megadhatta, hogy be tudjak hivni interjura. Maganszamot a ceges telefon kiadasa helyett, ceges ugyben hasznalni minimum pitianerseg, sokat elmond a cegrol is.


Kerdezo: nemitsd le a telefonodat, ha megkerdezi miert nem vetted fel, nyugodtan mondhatod hogy magantelefon, napkozben lenemitod hogy ne zavarjon a munkaban. Ebbol talan eszbekap...

2018. jan. 7. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
49%
Az ilyen alkalmazottat én úgy rúgnám ki, hogy szárnyak nélkül repülne...
2018. jan. 7. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
67%

Képzeld kedves kérdező, nem egyszer volt olyan, hogy a főnököm szabadságon volt, én meg dolgoztam és vagy nekem kellett mindenképpen munkaügyben az egyik eset kapcsán beszélnem vele, vagy neki velem. Így egymás privát telefonján hívtuk a másikat. Nincs ebben semmi.

Mondjuk nálunk van munkahelyi belső telefon, ahol bármelyik kollégánkat fel tudjuk hívni, a főnököm pedig közvetlenül a mellettem lévő irodában dolgozik, de ha nem lenne belső telefon, akkor én sem szaladgálnék főnökként mindenért akár emeleteket, ha kéznél van a telefon, legyen az akár a másik privát telefonja. Bár célszerű tényleg ilyenkor egy céges belső telefon, de ennek hiányában természetesen köteles vagy felvenni. Ő a főnököd, nem a rokonod, a partnered, vagy a haverod, akinek a hívását ha akarod fogadod, ha nem, akkor meg nem.

2018. jan. 7. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
82%

" Kerdezo: nemitsd le a telefonodat, ha megkerdezi miert nem vetted fel, nyugodtan mondhatod hogy magantelefon, napkozben lenemitod hogy ne zavarjon a munkaban. Ebbol talan eszbekap..."


Nem sokáig fog ott dolgozni ha ezt a szöveget mondja.

Amíg nincs céges vonala, addig a saját telefonszámát kell használnia. Senki nem fog ezért belehalni szerintem.

2018. jan. 7. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
81%

"A főnököm irodája a folyosó elején van, én a végén vagyok... Köteles lennék felvenni?"


Nem, nem vagy köteles. Ki is nyomhatod és átsétálhatsz hozzá a folyosó végére :D Lehet, talán van 3-5 méter is az egész... Gondolom, nem 100 métert kell menned.


Csak szólok : Ő A FŐNÖKÖD

(nem azt mondom, hogy alázkodj meg, csak tudjuk már, ki hol tartózkodik)

Nem kötelező céges telefont adni.

2018. jan. 7. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
55%

"Az ilyen alkalmazottat én úgy rúgnám ki, hogy szárnyak nélkül repülne..."


Az ilyen főnököt úgy állba verném, hogy hazáig csúszna a sörbelén.

2018. jan. 7. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!