Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 20 év munka után nyugdíjba...

20 év munka után nyugdíjba lehet menni?

Figyelt kérdés

Valahol azt olvastam,hogy 20 év munka után(negyven valahány évesen)nyugdíjba lehet menni kevesebb pénzért,de azt is halottam,hogy nem lehet,mert el kell érni a nyugdíj korhatárt.Akkor most melyik az igaz?Ha nem lehet 20 év után nyugdíjba menni,akkor nem erőltetném a 8 órás munkát majd,ha eljön az idő,úgyse leszek nyugdíjas soha

16/L



2018. jan. 8. 18:34
 1/5 anonim válasza:
57%

Hát te nem vagy normális, 16 éves vagy...

Már azon jár az eszed, hogy hogyan úszhatnád meg a munkát! Gratula.

Buta vagy, mint a föld.

Tanulj és érettségizz le! Aztán menj el rendőrnek vagy tűzoltónak!Ennyike,de ehheztanulni is kellene, nem keveset.

2018. jan. 8. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
51%
aha, nem erőltetnéd. És akkor miből akarsz élni?
2018. jan. 8. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
80%

Az öregségi nyugdíjra való jogosultságnak hármas előfeltétel-rendszere van:


- a korhatár betöltése,


- a megfelelő szolgálati idő megszerzése, valamint


- a biztosítással járó jogviszony megszüntetése.


Az életkor betöltésén kívül további feltétel, hogy legalább 20 év szolgálati idővel rendelkezzenek (a teljes nyugdíjhoz), vagy ha nincs meg a 20 évük, akkor legalább 15 év szolgálati idővel rendelkezzenek (az úgynevezett résznyugdíjhoz).


[link]

2018. jan. 8. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
64%
rokkant nyugdíj :) de ahhoz barnának kell lenned
2018. jan. 8. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Most hülyeséget mondtam a szolgálattal, hát nem, de le kell pontozni...
2018. jan. 8. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!