Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyi pénzből lehet megélni...

Mennyi pénzből lehet megélni Németországban?

Figyelt kérdés
Illetve nem vagyok teljesen tisztában a német adórendszerrel, így egy egyedülálló férfi esetében tudnátok bruttót és nettót is mondani ( mint mondtam nem vagyok tisztában az adórendszerrel, de hasraütés szerű példa: bruttó 1500, nettó 1000 euró ).
2018. jan. 13. 00:59
 1/2 anonim ***** válasza:
1500-ból kb. 1100-1150-et kapsz kézhez. A megélhetés sok körülménytől függ, város vagy falu, milyen szinten akarsz élni, elég egy szoba vagy egész házat bérelnél, milyen biztosításokat akarsz, stb. De neten mindegyiknek utána tudsz nézni.
2018. jan. 13. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Egyedülállóként bruttó 1500-ból 850-950 nettót kap kézhez, nem többet.


A megélhetés pedig, mint előttem mondták, igen tág fogalom. Szoba? Lakás? Ház? Mekkora? Hol? Hogyan étkezel, főzöl magadra, üzemi konyhán eszel, pizzát rendelsz minden nap?


Van autód? Kötsz felelősségbiztosítást (nem az autóra, magadnak)? Gyakran jársz vissza Magyarisztánba? Akarsz felvágni új Audival? Drága mobillal? Sorolhatnám még.


Mondjuk a havi 1000 euró nettó a minimum, az alatt egyedül nagyon határeset.

2018. jan. 13. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!