Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy lehet hogy ilyen helyre...

Hogy lehet hogy ilyen helyre még találnak munkavállalót dolgozni?

Figyelt kérdés
szalag mellett monoton álló munka napi 12-14 órába, hétfőtől vasárnapig, nettó 130e Ft-ért. Semmi túlóraelszámolás vagy hasonló. Ha nincs kocsid, a munkavégzés helyének megközelíthetősége katasztrofális. A durva pedig hogy dolgoznak ott nem kevesen. Nem egy borsodi zsákfaluról van szó, szóval még az se mondható hogy nincs más. Hogy hogy emberek még hajlandóak ilyen helyen dolgozni?
2018. jan. 13. 10:16
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
25%
Rengeteg proli van az országban akik szarér-húgyért, 0 megbecsülésért hajlandóak dolgozni, ezeknek 50ezret is adhatnál, akkor is elmennének dolgozni. Persze, jöjjön valaki itt gyorsan azzal, hogy "az 50ezer is több mint a nulla!!!!" (lehetőleg sok felkiáltójellel)
2018. jan. 13. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
72%

Láttam én is ilyen munkavégzéseket nem is keveset, azzal a kiegészítéssel hogy a szalag mellett csirkét bontottak, ami a vele járó szennyezéssel, szaggal és párával is járt. Ráadásul a fejlettnek tudott Nyugat-Magyarországon. Ja és azzal a kiegészítéssel is hogy a munkájuk végeredményét végül kamionokba pakolták és vitték Németországba. Tehát nem is a magyar jólétéért dolgozott a magyar. Elsőre szinte azt gondoltuk hogy ez valami önkorbácsoláshoz hasonló szándékosan rossz tevékenység. De nem. Az ott dolgozóknak nem volt különösebb iskolai végzettségük valamint megtakarításuk se. Más állást nem nagyon kaphattak és kénytelenek voltak elfogadni és ráadásul a szocializmusban megismert fogalom szerint sztahanovista módon teljesíteni a minimálbérért.

Némelyik faluról ingázott abba a gyárba. Ebben az esetben meg például mi az egykori háztáji gazdaságban felnevelkedettek meg azon csodálkoztunk hogy miért nem inkább gazdálkodnak otthon. Hisz otthon tyúkot tartani és tojást is termelni önellátóként is jól el lehet lenni, hisz a szüleimmel én is csináltam valamikor. Erre fura magyarázat volt: Nem tanulták meg senkitől, nem tanulták meg a szüleiktől azt hogy otthon hogyan éljenek meg, hogy ne kelljen ilyen munkát minimálbérért elvállalniuk. Mert a szüleik is gyárba jártak.

Röviden, az egész fejben dől el.


Olyat is láttam hogy szintén futószalag munka volt, de be se voltak jelentve. Tehát nyugdíj vagy TB semmi. Ja és minimálbér alatt dolgoztak.

A tévében és az interneten is rabszolgáknak nevezik őket, bár az elnevezés nem pontos hisz senki sem tartja őket fogva, bármikor elmehetnének. Mutattak olyan esetet is hogy havi 20 000 Ft-ért dolgozott és a szállása meg egy lóistálló volt.

2018. jan. 13. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
64%

Egy szakképzetlen nettó bére tavaly 84.788 ft volt. A 130 ennél 45-tel több. Ha állandó éjszakás lenne sem kapna 130ezret, szóval a mbér felett volt az alapbérük, ha azt állítod, nem fizetned túlórát.

Még mindig jobb a feketemunkánál, hiszen ezek az emberek nem az egészséges életmód nagykövetei általában, ha beesik egy betegség, legalább nem attól rettegnek, hogy még orvoshoz se mernek menni.

2018. jan. 13. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
70%

Full kamu, nincs ember, aki heti hét napon 12-14 órákat dolgozik.


Nem kell minden hülyeséget elhinni.

2018. jan. 13. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

"Full kamu, nincs ember, aki heti hét napon 12-14 órákat dolgozik.


Nem kell minden hülyeséget elhinni."



Képzeld el én is dolgoztam már másfél hónapig hétfőtől vasárnapig 12 órába. 4 órába bejelentve. Az már más kérdés, hogy ma már biztos nem tenném.



De máshol is hallottam ilyeneket,reggel 6-tól délután 2-ig dolgoztak volna, aztán hoppá bocsi bejött egy halom megrendelés, maradjatok már túlórába. Így a délután 2-ből másnap hajnal 2 lett a munkavégzés vége.

2018. jan. 13. 11:39
 6/16 A kérdező kommentje:
Amit persze nem fizettek ki rendesen.
2018. jan. 13. 11:39
 7/16 anonim ***** válasza:
91%

Heti hét napos munka a szocializmusban is volt, például a TSZ-ben az állattenyésztésben. Viszont nem napi 12-14 órában. Ha napi 8 órát ott volt, akkor az csak azért volt 8 mert az a letöltött idő volt előírva. A valóságban napi akár 3-4 órában el lehetett végezni azt az állatgondozói munkát. Az ott töltött ideje hajnali 3-tól kb. 7-ig, illetve 15 órától kb. 18 óráig volt naponta. De ha csak az elvégzett munka lett volna az előírás, az idő nem, akkor a jó gazda megoldotta volna azt napi néhány órában is ráadásul nem is sietve.

Úgyhogy a gyári szalagmunka "viszi a pálmát" a TSZ-munkához képest is.

2018. jan. 13. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
68%

lehet itt hisztizni, "nem egy borsodi zsákfalu, szóval még az se mondható el hogy nincs más". igen, na látod. ha van más, akkor miért nem mennek oda? jah, mert nem veszik fel őket, talán azért.


ha az ember semmihez nem ért, akkor hiába írja az első is cinikusan, de igen ez van. ha ilyen munkával ennyit kap, becsülje meg, mert ülhetne otthon is munka nélkül.


érdekes módon, akinek van piacképes szakmája, az nem fog mindenáron egy gyárban robotolni 12 órákat szar pénzért, még akkor sem, ha olyan környéken él, ahol szinte csak ez a lehetőség.

2018. jan. 13. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
46%

Nem olyan rossz az a 12 órázás, mint ahogy te az elképzeled Balázska!


1 napot mész és 1 szabad, ezért nettó 130e nem rossz pénz, nyaranta és is szoktam ilyen melóra menni 1 hónapot. Összesen 46 nap szabadságom van évente, ebből 15 napot beáldozok, 12 órás munkarendben ez 180 óra!


Sőt olyan is volt, hogy amíg volt Győrben feldolgozó felváltva 12 óra ott (94e+5e Erzsi) és másnap 16 óra benzinkúton(98e) + megkaptam mellé a szabimra járó havi 8e Erzsit és a 109e-es tanszéki mérnök fizetésemet is.


Karácsonyra le volt foglalva 6 nap szabim, ezek után pedig maradt még 20 napom, ami hétvégékkel egy kerek hónap világot látni :)

2018. jan. 13. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

@16:04


Mellé nyúltál mert ez most nem Balázs kérdés, se nem munkaügyis troll és társai. Egyébként próbáld ki milyen munkaidő keretbe dolgozni. Aztán majd rájössz milyen jó. Hétfőtől péntekig 12 órába húzni az igát. Kb csak aludni mész haza.

2018. jan. 13. 16:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!