Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi van akkor, ha nem folyamato...

Mi van akkor, ha nem folyamatos a munkaviszonyom munkahelyváltást követően?

Figyelt kérdés

Munkahelyet váltok, a napokban fogom aláírni a szerződésemet az új munkahelyemen, illetve fogok felmondani a jelenlegin.


Viszont jó lenne, ha nem az lenne, hogy egyik nap még itt dolgozok, a másik nap már ott, hanem lenne pár nap ,pihenőm,. A régi munkahelyemen már nem szeretnék szabit kérni, gondolom nem is szívesen engednének felmondási idő alatt. Hogy lehet akkor ezt megoldani?


Mondjuk február 1-én ( most csak mondtam vmt) megszűnik a jelenlegi munkaviszonyom, de csak febr.3-án indulna az új.


Van jelentősége ha pár napig ,lebegek, 2 munkahely között? Tb szempontból érdekel főleg.

Vagy nincs más megoldás, szabit kell kérnem a régi munkaadótól?


2018. jan. 23. 13:28
 1/3 anonim ***** válasza:
A munkaviszonyod megszűnése után 45 napig (vagy ha rövidebb volt a munkaviszonyod, akkor annyi ideig, ameddig tartott) még van passzív tb-d, tehát néhány nap nem okoz gondot. Gondolj bele, ha egy pénteki napon mondanál fel, és hétfőn kezdenél, nem büntetnek meg, mert hétvégén nincs munkaviszonyod. Ha 45 napnál tovább vagy munkanélküli, akkor kell csak fizetned (de akkor meg már érdemes álláskeresésit igényelni, de most em ez volt a kérdés).
2018. jan. 23. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod!
2018. jan. 23. 17:51
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Én 8 napig voltam legutóbb így munkanélküli. Én kikértem az álláskeresésit is erre a 8 napra, és amikor az új munkát elkezdtem, akkor a maradék 80%-át is.
2018. jan. 23. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!