Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 2018-as munka törvénykönyvében...

2018-as munka törvénykönyvében hol találom a felmondási idő hosszára vonatkozó részt?

Figyelt kérdés

Beadtam a felmondásom és 2 hónap felmondási időt határoztak meg, pedig csak 2 éve dolgozom itt.

Úgy tudom a munka törvényétkönyvében max 30 nap áll. Melyik az a paragrafus, amire hivatkozhatok?

Köszönöm a segítséget!



2018. jan. 26. 10:22
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Az áll az igazgatónő levelében, h CSAK térítési díj ellenében tud hamarabb elengedni.
2018. jan. 26. 10:24
 2/13 anonim ***** válasza:
57%

[link]

39. pont, 69 §

Megegyezhettek 60 napban is, de ehhez a hozzájárulásod kell.

Illetve olvasd át a munkaszerződést, ha abban nincs semmi erre vonatkozó, akkor a 30 nap az érvényes.

2018. jan. 26. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
91%
Akkor kérd az írásbeli indoklást, hogy miért 60 nap a felmondási időd.
2018. jan. 26. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

A létszámhiányra hivatkozik. Biztosan tudom, hogy nem írtam alá semmi olyat, amiben a felmondási időm 2 hónap.

Régebben 1 hónap volt, ezt kb az utolsó fél-1 évben hosszabbította meg az igazgatónő.

Az új munkahelyem pedig màr sürget :/

Kértem személyes konzultációt, hátha sikerül megegyeznünk úgy, hogy legalább március 01-én már kezdhessek az új helyen.

Nem tudom...tényleg ki tudja valahogy játszani a munka törvényét, hogy vagy 2 hónap legyen a felmondási időm vagy pedig távolléti díjra kötelezzen?

2018. jan. 26. 11:38
 5/13 anonim ***** válasza:
83%
Kollektív szerződés is megállapíthat hosszabb felmondási időt - 2012. évi I. törvény a munka törvénykönyvéről, 85. § (3) bekezdés.
2018. jan. 26. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
81%

A felmondási időt a szerződésed tartalmazza.

Ha nem tartalmazza, akkor a munka törvénykönyve a mérvadó, kivéve, ha a cégnél lévő kollektív szerződés többet ír elő.


Tehát az a kérdés, ha a szerződésedben nincs benne a felmondási idő, akkor van-e kollektív szerződés a cégnél, és ott a felmondási időre mit ír az elő. Ha 2 hónapot, akkor az kötelező Rád még akkor is, ha a szerződésedben erre nem tértek ki.


Abban az esetben, ha a kollektív szerződés 2 hónapot ír elő, és a munkáltató ragaszkodik a letöltéséhez, de Te ezt nem teljesíted, jár a le nem töltött felmondási időre járó távolléti díjadnak megfelelő összeg a munkáltatónak.

Ezt fizetési felhívással követelheti, levonni a ledolgozott béredből csak akkor vonhatja le, ha írásban hozzájárultál/hozzájárulsz.

2018. jan. 27. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
68%
Egyáltalán munkaviszonyban vagy? Vagy közalkalmazotti jogviszonyban? Esetleg közszolgálati tisztviselő? Ha az utóbbi kettő, akkor eleve nem a Munka Törvénykönyve vonatkozik rád, hanem a 1992. évi XXXIII. törvény a közalkalmazottak jogállásáról vagy a 2011. évi CXCIX. törvény a közszolgálati tisztviselőkről.
2018. jan. 27. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Közalkalmazott vagyok. Nem is enged el hamarabb a munkáltatóm, max 2 nappal, ami még mindig jobb, mint a semmi, mert az új munkahelyemen 01 és 15-én van beléptetés, nekem pedig 16-án szünne meg a munkaviszonyom. Így örülök, h nem maradok 2 hétig munka nélkül. Az új helyen, pedig tegnap voltam bent és azt mondták, h megvárnak.
2018. febr. 2. 11:39
 9/13 A kérdező kommentje:
Az igazgatónő kiküldött egy körlevelet, amiben értesített minket kb 1 évvel ezelőtt, h vegyük tudomásul, h 2 hónapra emeli a felmondási időnket. Ma voltam vele egy személyes konzultáción és egy törvényre hivatkozott, ( nem mondta melyikre, de abban a pillanatban nem is érdekelt)és úgy döntött, h él is vele. Így velem nem tud kivételt tenni. Csak akkor tekint el a felmondási idő letöltésétől, ha a munka minőségét befolyásoló egészségügyi probléma áll fenn.
2018. febr. 2. 11:49
 10/13 anonim ***** válasza:

Hát ez izgalmas...


Saját hatáskörben megemeli a felmondási időt? Aztán milyen paragrafusra hivatkozva?

Az igazgatónőd egy kicsit hibbant! :)

2018. febr. 3. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!