Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A diákmunka tényleg nem...

A diákmunka tényleg nem számít munkának, nem szabad beírni az önéletrajzba? Többi lent.

Figyelt kérdés

Jelentkeztem egy állásra, ezt a munkakört ezelőtt 4 évig csináltam diákként, utolsó két évemben ugyanazt, mint az állandós kollégák. Ezt beírhatom az önéletrajzomba, illetve jeleznem kéne, hogy csak diákként, még az előtt jeleznem kellett volna mielőtt behívnak interjúra?


Azért kérdezem, mert behívtak , jövőhétre egy interjúra, de egy hasonló helyzetben lévő barátomat egyszer, azért küldte ki a HR-es nő, mert a diákmunka az nem számít munkának.


Akkor lényegébe az önéletrajomba a munkatapasztalatot üresbe kéne hagynom? 21 éves vagyok 14 éves korom óta dolgoztam 3 helyen mindenhol diákként.



2018. febr. 3. 18:15
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

"de egy hasonló helyzetben lévő barátomat egyszer, azért küldte ki a HR-es nő, mert a diákmunka az nem számít munkának. "


Elég retardált egy nő lehetett. Mi az hogy nem számít munkának? Tök mind egy hogy minek számít, ha azáltal van tapasztalatod az adott munkakörben amit betölteni szeretnél. Én simán beírnám.

2018. febr. 3. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
51%
Bár azt ne reklámozd hogy 14 éves korodtól, mert az valószínűleg feketén ment. Inkább írj 15-16-ot.
2018. febr. 3. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Beírhatsz bármit, ilyen nincs, hogy önéletrajzba ezt "szabad" vagy "nem szabad" beleírni. Ez nem az adóhivatal vagy mittudoménmi, a munkatapasztalatodat írd be, legyen az diákmunka, önkénteskedés, bármi más.
2018. febr. 3. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Miért ne lenne szabad beleírni?


A te esetedben egyenesen KÖTELEZŐ beleírni, mert ahogy írod, diákként ugyanazt csináltad évekig, amire jelentkezel. Ilyenkor jó ha látják, hogy tudod mivel jár az adott munkakör.

2018. febr. 3. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan írd be.
2018. febr. 3. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Én simán beírnám.


Az a HR-es nő pedig nem való oda, ahova ültették. :)

2018. febr. 4. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Mondjuk én nem tudom elképzelni a "kiküld a HR-es" helyzetet.


Azt viszont el tudom, hogy olyan pozícióra jelentkezett a gyerek nulla tapasztalattal, ahova nem árt, ha van szakirányú tudása. Például jelentkezek szoftverfejlesztőnek, akkor ott tényleg eléggé semmitmondó lesz az, hogy korábban szórólapokat osztogattam.

2018. febr. 4. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem benn van az önéletrajzomban.
2018. febr. 5. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!