Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megéri elhelyezkedni egy SSCnél?

Megéri elhelyezkedni egy SSCnél?

Figyelt kérdés

Bsc tanulmányaimat folytatom nemzetközi gazdálkodás szakon a másodévben, és gondoltam ideje lenne valami tapasztalatot gyűjteni egy cégnél. Alapvetően nem tudok sokat az Shared service centerekről, a legtöbb helyen csak annyit írtak, hogy fiatalos környezet, fejlődési lehetőség adott, illetve szükséges a mindennapos idegennyelv használat.

Mennyire érheti meg egyetem mellett egy ilyen helyen elhelyezkedni, illetve az ilyen munka mennyire tud monoton lenni? ( mondjuk lehet nem hajnali 2kor kéne olvasnom a témában cikkeket, de nagyon konkrétan itt akkor csak a számlázással,bérfejtéssel kell foglalkozni, meg egyéb "egyszerűbb" feladatokkal?)


2018. febr. 9. 02:20
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

en 19 evesen kezdtem SSC ugyfelszolgalaton es 5 evig voltam kulonbozo SSC irodakban multiknal


kerdesedre valaszolva

- fiatalos kornyezet -- ez igy van, idoseket nem vesznek fel, legidosebb munkatarsam volt 38 eves, es azert vettek fel mert a testvere ferve volt a cegnel legnagyobb vezeto

- fejlodesi lehetoseg adott -- ez korlatozottan igaz, ha jol tudsz nyalni a vezetosegnel akkor adott, ha nem akkor mindegy mennyit dolgozol, felejtos

- mindennapos idegennyelv hasznalat -- nekem az idegennyelv tudasom lement a beka segge ala, a nyelv ami ide kell az ugynevezett business language ami kb egy gyenge kozepfok

- monoton? attol fugg milyen hely, egy konyveloi pozicio az lehet de sokat tudsz szunetelni ilyen helyeken


all in all, szerintem tapasztalatnak nagyon jo de koran meg fogod utalni

2018. febr. 9. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Arról egy kicsit részletesen tudnál írni, hogy könyvelésen kívül milyen feladatok várhatnak egy ilyen helyen, illetve, hogy miért utálnám meg nagyon hamar ?
2018. febr. 9. 10:34
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia, én már 10 éve tiprom ezt a "csodát", és nemrég is vettünk fel néhány tanulót, olyan kollegám is volt, akit, miután végzett, elég jó poziba tettek.


A lényeg hogy tapasztalatnak nagyon jól fog mutatni.

5-10 év után tényleg meg lehet unni, de addig rengeteget lehet tanulni, és sokan készek is betanítani a diákokat.


Tényleg a munkakörtől függ, mit kell tenned, jobb esetben a pozícióban le van írva. De általában valami helyi rendszerbe kell vinni az adatokat, és minden nonkonformitásnak utána kell járni, gyakran egyeztetni ezzel-azzal. Van amikor a tanulóknak adnak egy mini-projektet (nem, nem fénymásolás :)), hogy szokja.


Nem mellesleg szépen fizethet. Multinál kezdő fizetés valahol bruttó 300 lehet mostanában, ami még 4 órára levetítve se rossz.

Nálunk most pont betöltöttek minden tanuló helyet, de ajánlom hogy Linkedinen meg Professionön nézegess, "trainee" vagy "student" keresőszavakkal. Ezek kifejezetten gyakornoki pozik.

Nem mondom hogy mindenhol hű de megbecsülnek, de itt nagyon jól bánunk a tanulókkal, mert ha csak kicsit maradnak is segítenek nekünk a munkamennyiségben.

A Glassdoor-on le tudod ellenőrízni a cégeket, országra is tudsz szűrni, fizura, interjúkérdésekre, stb.


Vagy a Hvg állásbörzét is tudom ajánlani, március elején lesz. nem túlzok, 2 kézzel kapkodnak majd utánad, és ott legalább tudsz is beszélgetni emberekkel (persze mindenki jobb színben akarja majd feltüntetni a céget, mint amilyen :))

2018. febr. 9. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Akkor szerintem megpróbálok egyet

Köszi szépen a válaszokat :)

2018. febr. 9. 12:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!