Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megéri érettségi után elmenni...

Megéri érettségi után elmenni belföldön kamionosnak?

Figyelt kérdés
Most fogok érettségizni, C kategóriám már megvan és E-t is szeretném megcsinálni. Igazából ezaz, ami érdekel de később lehet megbánnám, hogy nem tanultam tovább.

2018. febr. 10. 17:12
 1/9 anonim ***** válasza:
97%

nem éri meg, meg fogod bánni, hogy nem tanulsz tovább...


én szóltam :)

2018. febr. 10. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
53%
Nemzetközizni jobban megéri, 500 000 - 1 500 000 fizetésekkel. A belföldi fuvarozás gyakorlat szerzésre megfelelő.
2018. febr. 10. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Csak angolul tudok, szóval 0 tapasztalattal, ha ennél a tervnél maradok pár évig biztos csak belföld.


Az a baj, hogy nagyon más nemigazán érdekel vagy nem tudom mit kéne tanulni:D

2018. febr. 10. 20:01
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

a nemzetközi kamionsofőrök 99%-a még angolul sem tud...csak éppen, mégis kézzel lábbal elmutogatja, mit akar, meg idő közben ráragad.


belföldön keresel 2-300ezret jó esetben...

2018. febr. 10. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 walk w1th mee ***** válasza:
nemzetközizz!
2018. febr. 12. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
50%
Nekem ismerősöm belföldi kamionsofőr a Penny-nél, nettó 350-400 körül keres plusz kap szállást Pesten, elvileg később átkerül majd egy vidéki logisztikai központba, és akkor otthon lehet minden este a családjával. De így is minden este ágyban alszik, rendesen eszik, szabadok az estéi és a hétvégéi. Korábban nemzetközizett, akkor kb nettó 50 rugóval keresett többet, de jóval többet is dolgozott. Ő legalábbis azt mondja, hogy nem kívánkozik vissza kicsit se. De ez csak egy vélemény, más hasonlót nem ismerek.
2018. febr. 14. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Én is most fogok érettségizni.Én mindenképp tanulok még, közben megcsinálom a jogsit és csak utána szeretnék kamionozni, mert ha megunom vagy akármi miatt abba kell hagyni, legalább lesz egy szakmám. Amúgy meg ha nagyon ezt akarod csinálni, szerintem megéri belföldön is elmenni mivel többet keresel mintha egy gyárba mennél el.
2018. febr. 25. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
2-es válaszolónak. Stipi-stop. én a másfél millios állás kamionos melót választom. Letelik a 9 óra vezetés és kész. Felmarkolom hó végén a másfél milkót. Ez két év alatt 36 millio. Ennyiért veszek egy másfél szobás lakást a rózsadombon oszt jónapot.
2018. máj. 4. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én inkább előbb kamionozok, mert bár nem tudni pontosan, s nagy vita tárgya ez, de 10 év múlva már lehet, hogy nem fogok tudni, a technológiai fejlődés és önvezető kamionok miatt. Ha fogok tudni, akkor is lehet, hogy sokkal kevesebb pénzért... De tanulni bármikor tanulhatok egyetemen.

Most komolyan! Miről maradok le, ha nem 18 évesen mentem egyetemre, nem is mosr 21 évesen, hanem majd mondjuk 25-26 évesen megyek?

Ha minden jól megy akkor, lesz pénzem legalább melette, hiszen a szak mellett amit én kinéztem nem igazán lehet dolgozni.

Illetve ha nagyon tetszik a kamionozás még az is lehet, hogy inkább logisztikai mérnöknek megyek.

2018. máj. 6. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!