Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek sem lehet megélni...

Szerintetek sem lehet megélni normálisan Magyarországon 2 embernek nettó 400-500 ezer forintos fizetésből?

Figyelt kérdés
Egyik kérdésnél, egy válaszoló azt írta hogy manapság nettó 400-500 ezer forint arra elég hogy minden luxusról lemondva elvegetáljon egy pár... Szerintem ez még a budapesti albérletárakkal számolva is erős túlzás.
2018. febr. 15. 13:05
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
68%

Bőven túlzás ha vegetálásról van szó.

Viszont ha szeretnének nyaralni nyáron és szeretnének elmenni havonta egyszer vacsorázni illetve mindennap főznek maguknak nem csak szendvicseken élnek. Valamint esetleg albérletben vagy hiteles házban plusz hiteles autóval élnek akkor már igen csak szűkös lehet de azért még mindig félre lehet tenni belőle.

2018. febr. 15. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
36%
Megélni meg lehet belőle csak spórolgatni azért necces. Lehet, nem azt mondom hogy nem de azért nem olyan sokat, és ha bejön néhány nagyobb kiadás amihez hitelt kell felvenni akkor azért gyorsan elkopik ez a pénz.
2018. febr. 15. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
68%

40 ezer lakástakarék.

50 ezer rezsi.

80 ezer kaja.


20 évig fix lakáshitel 80 ezer abból a kamat havi 27 ezer a többit lakásként visszakapod, tehát 53 ezer ebből megtakarítás.


Összes kiadás: 197 ezer.

Megtakarítás (lakás): 53 ezer.

Szabadon felhasználható: 150-250 ezer.

2018. febr. 15. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
35%

Egy ember meg tud élni,de kettő már neccesen.

Jó nem vegetálsz de nem lesz belőle tralala.

Főleg ha van lakás hitel,mindennap minőségi ételeket esztek és nem a tecsóba jártok a leértékelt moslékért,plusz szerettek bulizni,wellneszezés,kocsi,edzés.

El is ment sőt több is.

2018. febr. 15. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
65%

Na nehogymár ne lehessen megélni belőle!! Csak az a baj, hogy sok embernek nincs meg a pénzügyi kultúrája arra, hogyan lehet/kell beosztani a pénzt.

Levezetek egy egyszerű számítást:

- albérlet 100 ezer ft

- rezsi 50 ezer ft

- mindkettőjüknek bérlet, telefon, stb másik 50 ezer ft

- legyek nagyvonalú, kettőjüknek a kaja havonta 100 ezer ft

Ez eddig 300 ezer ft és nem párizsira, paprikás krumplira számoltam.

MARAD HAVI 200 ezer ft szórakozásra, utazgatásra, félretenni, stb.-

Ebből nem lehet megélni?

Egyszerűen nem kell hülyeségekre elszórni, naponta 750 ft-os kávét inni a Starbuks-ban és akkor bőven elég.

2018. febr. 15. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
37%

Albérlet 100.000-ért,aha jaja.

Népszínház utcai gettóban talán,ahol szagolhatod a kutyasz_rt meg hallgathatod a cigá... norvég cserediákokat ahogy verik az asszonyt.

Mutassatok ÉLHETŐ lakást 100.000-ért havonta?

Ami nem sz.r panel nem a gettóban van.


Egy normális kecó 120.000 plusz rezsinél indul.

Kaja kettőtöknek 100.000-ért hát akkor napi egyszer kétszer eszel?

Hol vannak a vitaminok,zöldség,minőségi hús adag(és nem gépsonka,parizer meg egyébb műanyagok)?

2018. febr. 15. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
45%
#5 havi 50k/fő kajára elég karcsú...
2018. febr. 15. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
23%

PErsze,hogy az.

Főleg ha sportolsz nekem egyedül van 100-120-ba a kajálásom és ez sem sok,haveromnak simán elmegy 200k sőt az edzőmnek 300k minimum.

50k-ért per fő igen kenyeret ehetsz meg ilyen parizereket amibe a tápérték kb. annyi,mint az én telefonomban,ugyanaz van benne.

2018. febr. 15. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem ennyiből igenis meg lehet élni!

Nálunk egyedül férjem keres nettó 400-at, abból élünk, az én fizumhoz hozzá sem nyúlunk! Az nettó 270, érintetlen, csak az ő fizuájából fizetjük a rezsit, az ő diákhitelét, abból vásárolunk, és szórakozunk. Lakásahitel havi 45ezer. Havi 5-6 alkalommal járunk el színházba, étterembe, barátokkal ide-oda, és a lakásra is abból költünk, pl most új szőnyeget veszünk.


Ja, és BP-en élünk. Okosan kell hozzáállni a pénzhez, csak sajnos ma Mo-on a legtöbb embernek nincs pénzügyi kultúrája.


Nem értem, ennyiből hogy nem lehet kijönni, másoknak, akik sokkal rosszabbul keresnek, mert pl közalkalmazottak, is sikerül, persze ettől függetlenül azt gondolom, hogy emelni kellene mindenhol a béreket, mert a béka feneke alatt vannak.


Egyébként nálunk pl hiába van rá keret, én nem szoktam, szinte csak turiban vásárolni ruhákat, mert úgyis cserélem egy szezon után, és sokkal jobb minőségű darabok vannak ott, mint a kínai árukat árusító boltokban. Mégis jól öltözött vagyok, soha, senki nem mondaná meg, hogy turizni szoktam. A másik meg: szeretünk főzni, olcsóbb, mintha valaki rendelné a kaját, és egészségesebb is. Figyelem az akciókat is, ha pl az a mosószer, amit használok, akciós, akkor többet veszek belőle, mert enni nem kér, viszont van, hogy 30%-kal olcsóbban veszem meg az ilyesmiket. Nem élünk nagy lábon. Elég az androidos telefon is, nem kell almás. Sokaknak az a baja, hogy ilyenekre elköltik a pénzüket, ahelyett, hogy átgondolnák, mire mennyit költenek.

2018. febr. 15. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
91%

Lakáshitel: 75 ezer

Rezsi: 30 ezer mindenestől

Lakástakarékok: 81 ezer

Vagyis a kötelező kiadásaink 186 ezer forintot emésztenek fel és ebből a lakástakarékok választott megtakarítási formák a hitelünk előtörlesztésére, a kamatok minimalizálására. Mondhattuk volna, hogy nem tehetjük meg, nem kötünk/fizetünk ennyit (de megtehetjük).

Ezen felül havi 120-180 ezret költünk kajára, szórakozásra, ruhára, gyógyszerre, vagy amire éppen kell.

Vagyis én azt mondanám bőven meg lehet ennyiből élni. Csak az nem tud, akinek kifolyik a kezéből a pénz. Mi a nettó 650 ezres havi össz bevételünkből 200-250 ezret simán félretudunk tenni (vagy eltudunk költeni egyéb szükséges berendezésekre, bútorokra, stb.) és nem igazán fontoljuk meg a boltokban, hogy mire költünk. Amit megkívánunk, azt tesszük a kosárba.

2018. febr. 15. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!