Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek mit tehetek? ...

Szerintetek mit tehetek? Multicégnél dolgozom már sok éve. Átakarnak helyezni cégen és telephelyen belül egy másik területre.

Figyelt kérdés

Szerintetek mit tehetek? Nem igazán akarok átmenni, mert egy bevált, jó csapatban dolgozom. Ha átmegyek, valószínű anyagi hátránnyal is fog járni. Megtagadhatom az áthelyezést? Kérhetek bármilyen kompenzációt? Mi van, ha nemet mondok?

Milyen jogaim vannak? (Mert persze erről erősen hallgatnak a cégnél...) Köszi a válaszokat!


2018. febr. 15. 15:35
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a munkaszerződésedben benne van,hogy a munkavégzés helye blablabla, de a valóságban szerintem azt csinálnak amit akarnak.Megtagadod akkor lehet szivatva leszel és elmész magadtól a cégtől.
2018. febr. 15. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
75%
Amúgy meg az a tapasztalatom, hogy a jól bevált csapatokat mindig robbantják. (Első voltam)
2018. febr. 15. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Hányszor kérdezed még meg?
2018. febr. 15. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 xswerdy ***** válasza:
ami a munkaszerződésben van, az csak közös megegyezéssel változtatható. Ha módosítást javasolnak, és nem fogadod el, az jellenzően felmondáshoz vezet, ekkor megkapod azokat a juttatásokat, ami munkáltató általi felmondáskor já (végkielégítés). Jellemzően ha azonos munkakörbe akarnak áthelyezni más szervezeti egységbe, az jellemzően olyasmi, ami nem ütközik a munkaszerződésbe. A jövedelem csökkenés már olyan, amit nem kell elfogadnod. De ha nem a szerződés szerinti bér változik, csak az új egységben pl. kevesebb túlóra várható, akkor nincs mit tenned. Illetve ilyenkor te felmondhatsz, de akkor nincs végkielégítés, és a felmondási idő alatt az új egységben kell dolgoznod.
2018. febr. 17. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!