Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Vez. Szerv. Vagy pénzügy...

Vez. Szerv. Vagy pénzügy mesterrel milyenek az elhelyezkedési lehetőségeim ha nem gazdasági alapszakot végeztem?

Figyelt kérdés
Egy mérnöki alapképzés után szeretnék a fent említett mesterszakok valamelyikén tanulni. Megváltozott az érdeklődésem az évek során, és néhány plusz tárgy teljesítésével a kreditjeim is megvannak ahhoz hogy valamelyik gazdasági mesteren tanuljak továb, viszont tudom hogy a legtöbben dolgoznak a mesterszak mellett, viszont mivel nincs szakirányú bsc-m, így nem tudom milyen esélyekkel találnék gyakornoki helyet.
2018. febr. 16. 14:18
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

Vez. Szerv. - Büfészak

Pénzügy - Nem fognak felvenni nem gazdasági alapképzéssel, mert túl sokan jelentkeznek rá

2018. febr. 16. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A jó édes ***** válasza:
82%
Ugyanolyan esélyeid vannak - sőt, mivel sokkal strukturáltabb és mérnökiesebb gondolkodással rendelkezel (gondolom) még tán jobb is.
2018. febr. 16. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Estádio de Felchút ***** válasza:
70%
Nagyon jók. A mérnöki/infós diploma üzleti/gazdász mesterrel párosítva nagyon cukor.
2018. febr. 16. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Bár elég eltérőek a válaszok. :D

Azt viszont szeretném megjegyezni hogy szerintem nem olyan lehetetlen pénzügyre bekerülni, nem olyan magasak a ponthatárok. A korábbi évek ponthatárait elnézve lehet esélyem.


Mindenesetre is ha valakinek van konkrét tapasztalata is, ne tartsa magában.

2018. febr. 16. 23:35
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
Oké, van pénzügy MSC-vel kapcsolatban egy tapasztalatom. Tudok egy srácot, aki gazdmenre járt az egyik legnagyobb vidéki egyetemen és hiába lett 5-ös az oklevele, nem vették fel Pénzügy MSC-re pedig jelentkezett rá. Meg úgy alapjában véve szerintem benne volt a legjobb 10%-ban ezen a szakon. És pénzügy szakirányt vett fel gazdmenen belül. De nyilván kérdező, téged simán felvesznek.
2018. febr. 17. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A jó édes ***** válasza:
75%
Simán be lehet kerülni, felvételi vizsgán mindenhol egyrészt általános logikai kérdéseket tesznek fel (kb. IQ-teszt), másrészt alap gazdasági feladatokat, pl. hogy mi az infláció, mi a bankok szerepe, mi történik egy zárt gazdaságban ha növelik a pénzmennyiséget, stb. Egy jó közgazdasági könyvből simán fel lehet rá készülni, ha valaki időben elkezdi (1-2 hónappal előtte). Én javaslom a Samuelson-Nordhaus-féle könyveket.
2018. febr. 17. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!