Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A taxibérlésen kívül, mit...

A taxibérlésen kívül, mit kell még fizetnem, hogy taxizhassak?

Figyelt kérdés
Láttam hogy lehet bérelni taxikat 50-60 ezerért hetente. Kérnek hozzá taxis engedélyt stb. De ezen kívül milyen költségek vannak még havonta? Fizetnem kell még a taxis cégnek is külön? Drosztdíj most az benne van vagy nincs a heti díjban. Egész napra enyém az autó vagy csak fél napra? Ilyenkor az autóban lévő óra,pénztárgép,Cb is külön fizetendő havonta?

2018. febr. 19. 10:38
 1/6 anonim ***** válasza:
Ezt kérdezd meg tőlük.
2018. febr. 19. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Barbell Deadlift ***** válasza:
Az autó bérleti díján kívül még a tagdíjat kell fizetni a fuvarszervezőnek (100 ezer körüli összeg), járulékot (ezt te tudod, hogy milyen módon fogsz dolgozni, de 40-60 ezer körüli összeg), üzemanyagot és a POS és Online kassza adat díját (pár ezer forintos tétel).
2018. márc. 2. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha nincs saját taxid, akkor jobban jársz ha droidnak állsz. Taxivezetői + PÁV II. Admak egy autót, nálunk vidéken napi 5-6 ezer, és be leszel jelentve a társaságnál alkalmazottként. A napi díjon felül tankolod az autót, és kész. De a droid élet az elég rabszolgasors, majd rájössz, jobban jársz vállalkozóként saját autóval, akkor kvázi a magad ura vagy.
2018. márc. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló primtív! Jól ideböfögött. Azért tette fel a kérdést az emberünk, hogy a taxisok válaszoljanak. Nem?


A 3-iknak írnám, hogy a hivatásos jogsit se felejtse ki. Meg persze a sofőr kártyát, amihez kell erkölcsi is.


Ha egyéni vállalkozó leszel, akkor kell egy szakmai vezető is, aki gondolom te magad leszel. Ehhez szükséges a taxis vállalkozói vizsga megléte. Továbbá a pénzügyi teljesítőképességnek is meg kell felelni. Ha tényleg szabályosan akarsz mindent, akkor sok szarság kell hozzá, de a példa alapján elég sokan képesek voltak mindezt megoldani.


Jelenleg egyébként a 176/2015-ös kormányrendelet szabályozza a taxizást.


[link]

2018. aug. 23. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Sofőrkártya minek? Már bocs. Személyautó, tachográf nélkül. Amúgy a PÁV II-höz alapból kell a hivatásos jogsi, azt azért nem írtam külön. De az spec nem nagy kaland, háziorvosnál kérsz 2-es csoportú alkalmasságit és csá.
2018. aug. 23. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

>Sofőrkártya minek?

Nem én találtam ki! Egyébként az arcképes igazolványra gondoltam, amit ki is kell látható helyre tenni vezetés közben. Ez igazolja, hogy rendelkezel a megfelelő szakvizsgával.

Én tavaly megcsináltam az orvosit aztán a PÁV-ot és úgy mentem el az okmányirodába, ahol ezek alapján kiállították az új jogsimat 102-es kóddal.

2018. aug. 24. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!