Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Lehetséges meggazdagodni...

Lehetséges meggazdagodni tisztességesen?

Figyelt kérdés
Ha nem is itthon, hanem Amerikában, Németországban, Franciaországban, Svájcban , lehetséges csalás nélkül vállalkozást indítani? Esetleg sok tanulással, jó céghez bekerülni, és ott jól keresni? A neves mamut vállalatok tulajdonosai közül, vannak akik tisztességes úton építették fel a vállalkozást?
2018. febr. 22. 19:12
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
87%

Miért ne lenne lehetséges?


Mondjuk azért szerintem a többség van legalább annyira intelligens, hogy a megfelelő kategóriát eltalálná egy ilyen kérdéshez.

2018. febr. 22. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 2*Sü ***** válasza:
79%
Kinek mit jelent meggazdagodni. Én egyszerű alkalmazott vagyok. Informatikus, így nem keresek rosszul. Az igényeimet igyekszem az anyagi lehetőségeim alatt tartani, de amire valódi igényem van, arra futja és még jelentősebb összeget sikerült is félretennem.
2018. febr. 22. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
57%
Lehet, persze.
2018. febr. 22. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
36%
Lehet. Főleg hogy sok más országban sokkal kedvezőbb feltételekkel lehet vállalkozni mint ebbe a szarfészekbe.
2018. febr. 22. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
75%

"Az igényeimet igyekszem az anyagi lehetőségeim alatt tartani"


Ez egy nagyon fontos kulcs mondat a meggazdagodáshoz.

Ugyanis sokan vannak, akiknek igényeik az egekben, mögé tett tudás, tehetség vagy szorgalom vagy pénzügyi kultúra meg nulla.


Van, aki ügyesen félre tud rakni, s van, akinek meg 3-400 ezer ft is kevés egymagára.

2018. febr. 23. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
33%

@09:17


Az átlag kisembernek jó ha marad mondjuk hó végén 20 ezer Ft-ja. Ha ezt mindig félre teszi, nem költi maga örömére, vagy hiábavalóságokra. 10 év alatt lesz 2,4 millió forintja. 10 év nélkülözés, petákokért. Ezt te gazdagságnak nevezed?

2018. febr. 23. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
82%
Nem gondolom, hogy ez a dolog ilyen fekete és fehér lenne. Aki alkalmaz tiszteségtelen dolgokat az ugyanúgy alkalmazhat tiszteséges dolgokat is és kemény munka meg tehetség állhat mögötte és fordítva is.
2018. febr. 23. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
75%

Lehet meggazdagodni. De sokan nem értik,. Nem alkalmazotti létből lehet hanem vállalkozásból. Mert egy végvezető tulajdonos ha te hiper huper szuper agyember vagy, akkor sem fog kifizetni neked, annyirt amennyit ő kap esetleg, mert nem éri meg neki, . inkább akkor bezárja a céget.

MInt vállalkozó, vagy saját cég tulajdonos úgy meglehet gazdagodni., ha jól csinálod.

2018. febr. 23. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
68%

6-os, természetesen nem minimálbérre gondoltam, nem állítottam semmi ilyesmit.

Nyilván minimálbérből, egyedül élve albérletben nem lehet meggazdagodni.

De nap mint nap látok itt embereket "sírni", hogy jajj, hogy lehet 300 ezer ft-ból megélni, de "csóró" vagyok, éppenhogy csak eltengődök és közben olyan dolgokra költenek, hogy csak lesek.

Ismét leírom, bár már egyszer elmeséltem: egyszer a szomszédunk nagy irigykedve mondta: milyen jól megy nektek, hogy Görögországba tudtok menni nyaralni!

Mire én megkérdeztem, mennyi cigit szív el egy nap? Két dobozzal - jött a válasz. (Az 2 ezer ft) Az egy hónapban 60 ezer ft!!! - mondtam neki.

Mi 2-en mentünk a gyerekemmel, mindennel együtt 50 ezer ft-ba került, egy évig spóroltam rá. Megérte, örök élmény maradt!

Ő meg 1 hónap alatt elfüstölt annyit - de nekünk megy jól :D


Ezt csak azért írtam le, mert ha valaki pl. egy 200 ezres fizetésből minden nap 750 -1.000 ft-ot költ a Starbucks-ban csak a kávéjára (ez csak a kávé), akkor ne csodálkozzon, ha hó végén nem marad pénze.

2018. febr. 23. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
12%

@14:10


Ahol az embernek kompromisszumokat kell kötnie hogy "na erre most nem költök" hogy majd legyen pénzem amarra, ez nem gazdagság.


Az a gazdag aki meg tudja venni minden nap a Starbucksba a kávét, meg a két doboz cigit és még nyaralni is van pénze. Plusz hogy a harminc milliós kocsiját fenntartsa. Bár lehet hogy az olyan ember sem feltétlenül gazdag, csak jómódú.

2018. febr. 23. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!