Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi számít jó fizetésnek...

Mi számít jó fizetésnek Magyarországon?

Figyelt kérdés

Gondolom ez mindenkinek eltérő. Ha valaki egy kis faluban él és a körülötte lévők sem keresnek sokat, akkor egy nettó 300 ezer forint álom fizetést jelent, de ha valaki Budapest belvárosában akar jól élni a havi 800 ezer nettó körül lenne igazán boldog.


Éppen ezért nem csak számokra szeretnék rákérdezni. Inkább arra, hogy milyen fizetés milyet életszinvonal fenttartására jó és hol?


Ti mennyit szeretnétek keresni és hol laktok és az az álom fizetés mire lenne jó?

(Persze valamennyire reálisan a lehetőségeitekhez.)



2018. febr. 25. 11:08
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

Pl.: Pár ismerősömtől hallottam, hogy 500 nettó fölött már nagyon jó életet élnének, de olyan ismerősöm, akinek sikerült ezt elértni azt mondja, hogy az is csak egy kényelmes átlag életre elég, még az sem igazán "luxus".


Csak aki keveset keres, annak óriási nagy lépésnek tűnik az 500 nettó túllépése.

2018. febr. 25. 11:19
 2/14 anonim ***** válasza:
76%

"Ha valaki egy kis faluban él és a körülötte lévők sem keresnek sokat, akkor egy nettó 300 ezer forint álom fizetést jelent,"


Szerintem sok faluhelyen a 160-200 is már álom kategória.

2018. febr. 25. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
12%
Semmi nem drágább Budapesten csak a lakás. De az is kijön havi 25 ezerből (havi kamat) az önerő összegyűjtése után. A kertesház több ha valakinek arra van igénye.
2018. febr. 25. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
500-at hogy érted? Egész család összes havi bevétele? Vagy egy főre jutó?
2018. febr. 25. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
77%

Itt jön be a közgazdaságtan. Ha valaki megszokott egy életszínvonalat, ahol az egy főre jutó jövedelem mondjuk 400 ezer forint, annak az lesz az átlagos. Ha valakinek minimálbérből kell gazdálkodnia per fő, annak már a duplája is kész luxus lesz, pedig az előző példa fele fizetését kapja csak. Ahogy nő az életszínvonal, úgy nőnek az igények is, innentől a kérdés értelmetlen.

Valakinek annyi az igénye, hogy legyen egy nyugodt sarka egy lakásban, másnak meg "alap" az évi 2 nyaralás, saját kocsi, luxustelefon meg rendszeres étterembe járás.

A Budapest belváros nettó 800 meg egy nettó baromság, pont a fentiekből kiindulva. Ha csak egymagam lennék, nettó 400 már tökéletesen jó lenne, abból minden számla be van fizetve, normális étel kerül az asztalra, bőven lehet félretenni, de szórakozni is.

2018. febr. 25. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

4# Az 500at egy főre gondoltam.


5# Igen, igazad van. Éppen ezért kérdem, úgy hogy nektek mi lenne az álom és ti hol éltek és az adott álom fizetés mire lenne jó nektek?


Pl.: Belvárosi lakás, egy új land rover vagy akármi. ... Mit fedezne a ti álom fizetésetek?

2018. febr. 25. 12:42
 7/14 anonim ***** válasza:
16%

Nettó 500 egy alap színvonalra elég, nem okoz gondot, ha elromlik valami, és nem kell válogatnod a SPAR-ban, h olcsón vásárolj. Viszont egy Van Graaf-ban nem vásárolsz belőle, max egy C&A-ban/Zaraban.


Szerintem nettó 1 millió fölötti jövedelem az, ami már egy jobb életszínvonalat biztosít. Ez sem a felső 10000, de így van lehetőséged idővel egy átlagos lakást megvenni úgy, h élsz is mellette.

2018. febr. 25. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Mindig addig nyújtózol ameddig a takaród ér. 150-ből is megéltem, most 300-ból sem élek jobban.

Viszont ha ismét 150-et keresnék, akkor nagy bajban lennék az biztos...

2018. febr. 26. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
94%
Már aki ilyen hedonista utolsó.. En úgy vagyok vele, hogy 300-nál csak 150-200-ig nyújtózom. Majd ha lesz több fizu akkor nyújtózom tovább.
2018. febr. 26. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%
Jól látod, hogy mi jó, mi nem az szubjektív. A mai taknyosok kijönnek a suliból azt hiszik majd 300-500 nettót fognak keresni aztán jön a koppanás. Az átlag magyar fizetés nettó 90-130, érettségivel 150-160, diploma nem jelent semmit de amúgy max 180. Én volt hogy 40 000-ból éltem meg igaz én élet művész vagyok a jég hátán is megélek. Nekem a jó fizetés 150-200 között van annyi bőven elég és még félre is tudok rakni egy csomót nehezebb napokra.
2018. júl. 11. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!