Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Tartós táppénz után ha nem...

Tartós táppénz után ha nem kapok alkalmasságit hogy újra dolgozhassam a cégemnél és emiatt elbocsájtanak jár e végkielégítés?

Figyelt kérdés
Több mint 7 éve vagyok a cégnél több mint fél éve táppénzen problémám sajnos a munkának is köszönhető. Ha nem kapok alkalmasságit és megvállnak tőlem ebben az esetben kapok e végkielégítést? Köszönöm
2018. márc. 1. 14:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Természetesen igen, végkielégítés minden esetben jár, ha munkáltatói felmondás történik, és megvan a jogosultsági időd.
2018. márc. 1. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Természetesen igen.


Ha alkalmatlannak nyilvánít a munkakör betöltésére az üzemorvos, és nem tudnak Neked megfelelő másik munkakört felajánlani, vagy tudnak, de Te azt nem fogadod el, akkor a munkáltató kénytelen felmondani a munkaviszonyodat. Ilyenkor jár a végkielégítés is, ha a jogosultsági idővel rendelkezel, valamint a felmondási időre járó távolléti díj is. A többihez képest az a különbség, hogy a teljes felmondási időnek megfelelő időtartamra kénytelen a munka alól felmenteni, hiszen munkát nem végezhetsz alkalmatlanság miatt.

2018. márc. 26. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Hát alkalmasságit nem kaptam, erre elküldött szabadságra. 12 napom volt tavalyról ehhez hozzá csapott 6-ot az idei éviből, nem értem. Konkrét választ nem adtak. Mindegy milyen munkát ad, ha végig használni kell a kezem nem fog menni, de ha én nem fogadom el a munkét mondván hogy nem bírom akkor már nem ad elvileg mert munkamegtagadásnak veszi. legalábbis nálunk anno ez volt
2018. márc. 28. 09:10
 4/5 anonim ***** válasza:

Jogilag az van, amit előbb leírtunk.


Arról, hogy a munkáltatók mivel akarják megúszni a végkielégítés fizetéseket tudnék mesélni.


Ha nem aszerint jár el, amit a törvény előír, akkor nagyon munkaügyi per szagú a dolog. Ilyenkor a végkielégítésed azon múlik csak, hogy "beleállsz" egy pereskedésbe, vagy hagyod magad megvezetni.


A szabadság kiadása nem feltétlenül jogellenes, hiszen a nagy része felett Ő rendelkezik.


Csak jelzem: Ha valamiképp mégis megszűnik a jogviszonyod, és több szabadságot "vettél", "adtak" ki részedre, mint ami időarányosan járt volna, a túlfizetést a munkáltató törvényesen nem követelheti vissza! Ezt sokan nem tudják...

2018. márc. 29. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Igazság szerint szabadulnék már innen mert minden lehetőségről lemaradok. De a vegkielegitest nem akarom hagyni hiszen a munka miatt ez az állapot nálam örökké jelen lesz
2018. márc. 29. 10:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!