Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ti mit tennétek a helyemben,...

Ti mit tennétek a helyemben, ha lejárna a közfoglalkoztatási szerződés?

Figyelt kérdés
Február 28.-án lejárt a közfoglalkoztatási szerződésem, amit a főnököm még decemberben ahogy mondta már nem tudják meghosszabbítani, mert elvileg megszűnik a közfoglalkoztatás. 2 és fél évig dolgoztam irodai kisegítőként, de nem vettek át sosem határozatlan idejű munkára. Igazából csodálkoztam is, mert sok közfoglalkoztatott volt nálunk és valakiből ügyintéző lett, vagy ügykezelő. Tudom, hogy a legnagyobb hibám az volt, hogy túl zárkózott csendes természetem van és hiába voltak elégedettek a munkámmal, mivel bármit megcsináltam amit kértek valahogy mégsem jutottam előre. Csecsemő és kisgyermeknevelő OKJ-s képzettségem van de 2 és fél éve próbálkoztam vele elhelyezkedni és pont a természetem miatt inkább a tapasztaltat vették fel, így lemondtam erről mert gondoltam akkor nem nekem való ez a szakma. Munkaügyi is kiközvetített sok helyre főleg közfoglalkoztatásra és így jutottam ide. Szerettem megszoktam a munkahelyet nyugis is volt, csak a fizetést találtam egy idő után kevésnek, de gondoltam majd átvesznek rendes munkára. Ez volt az első munkahelyem és most munkanélküli lettem. Igazából fogalmam sincs mihez kezdhetnék merre induljak hiszen tudom, hogy a lehetőségek tárháza nagy. Itt vagyok 25 évesen és hiába ajánlott egy újabb közfogis irodai munkát a munkaügyi ennyi pénzért nem szeretném már vállalni mert nem jutnék előbbre. Gondolkodtam, hogy lehet vmi diplomát kellene szereznem, bár nem tudom ennyi idősen nem késő-e. Vagy elmennék más városba tanulni vagy dolgozni, bár vannak akik idekötnek és nem szeretnék hogy elmenjek (pl. barátom, család), meg elég drága lenne az albérlet egy személynek. Pedig már vágynék az egyedüllétre önállóságra. Ki mit tenne a helyemben?
2018. márc. 5. 10:47
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem a problémát. Több pénzt szeretnél keresni, de nem akarsz tenni semmit érte. Ha több pénzt szeretnél akkor szerezz egy diplomát vagy vállalkozz.
2018. márc. 5. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Én azt tanácsolnám, hogy először is gondolkozz el azon, hogy tulajdonképpen mivel is szeretnél foglalkozni az életben. Tanulni soha nem késő, de alaposan fontold meg! Annak nincs értelme, hogy megint elkezdj egy képzést, ami után rájössz, hogy mégsem a te világod... Diplomát is szerezhetsz, viszont nem biztos, hogy be tudsz jutni arra a képzésre, amire szeretnél. Ha most 25 éves vagy, akkor - ha jól számoltam - 7 éve érettségiztél. Lehet, hogy emelt szint kell bizonyos tantárgyakból arra a szakra, ahova jelentkezel. Ha neked nincs meg, csak középszint, akkor sajnos újra kell érettségizned. Ha csak fizetősre jutnál be, akkor még ott a Diákhitel, de azt alaposan fontold meg! Ezek mellett feltételezem, hogy nem tartana el a családod a tanulmányaid alatt, ìgy dolgoznod is kellene. Gondold meg, hogy ezt bevállalnád-e! Kérdés, hogy a kettő együtt nálad hogyan menne.

Javaslom még, hogy fejleszd a személyiséged. Mindenképpen határozottabb, karakteresebb "dizájnt" kellene felvenned.

2018. márc. 5. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Körülnézhetsz olyan helyeken, ahol munkaerőhiány van, pl. árufeltöltőket szinte mindìg keresnek a nagyobb üzletláncok. Nyilván nem álommunka és nem kell ott megöregedni, de átmeneti megoldásnak jó. Minimum a dupláját kapnád kézhez a közmunka bérnek.
2018. márc. 5. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!