Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Amennyiben egy diák elmegy...

Amennyiben egy diák elmegy dolgozni, és oda érve a munkahelyhez kiderül hogy nincs rá szükség, különböző okokból (túl sok diákot kértek véletlen, rosz szervezés), a napja kifizetésre kell kerülnie?

Figyelt kérdés
Dolgozom egy helyen jó ideje, és megesett hogy haza lettem küldve, olyankor eddig mindig megkaptam egész napra a bért. Kivéve ebben a hónapban, a munkaközvetítőm azzal indokolta hogy új hr vezető van, és emiatt nem kerülnek kifizetésre az ilyen napok. De én ahogy tudom, amennyiben önhibán kívül kerül haza küldésre a diák, megkell kapnia a bért. Ki hogy tudja? Nincs valahol ez le írva?

2018. márc. 8. 10:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem szokták kifizetni általában, mivel nem dolgoztál. Nagyjából hülyére veszik csak a diákokat.
2018. márc. 8. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
11%
Örülj, hogy eddig kaptad az ingyénpénzt kisgyerek ha ilyen volt. Pofátlan ne legyél.
2018. márc. 8. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Bizonyára még nem tudod, de az iskolaszövetkezetek a diákokra tapadt piócák. Semmit nem tesznek hozzá a te és a valódi munkahelyed közti kapcsolathoz. Ezért létezhetnek, mert a jogszabály szerint csak iskolaszövetkezet foglalkoztathat iskolaszövetkezeti jogviszonyban. Így kb. lefölözik a megspórolt járulékokat, cserébe meg semmit nem kell tenniük.


Persze a munkahelyednek is remek ez a lehetőség, mivel azért ők is nyernek ezek az üzleten, és nekik sincs semmiféle kötelezettségük feléd. Kivel mással is keménykednének a cégek, mint diákokkal, és hát persze itt nincs semmiféle állami védelem sem.

2018. márc. 8. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

# 2


Szerintem az a pofátlan, aki behív valakit dolgozni, és amikor az illető odaér, akkor közli, hogy ja mégsem.

2018. márc. 8. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
17%
Jó persze, az is parasztság, de az sem reális, hogy a teljes napod mindig ki legyen fizetve a nagybüdös semmire. Mégis miből
2018. márc. 8. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Mi kértünk 5 diákot, erre 4 óra késéssel kaptunk 1-et, ígérgették, hogy jön a többi is ez ment 2 órát, de sehol senki, a srácot kifizettük.


Következő alkalomra is csak ő jött el, de a fizikuma nem volt meg a munkához, de azért kifizettük.


Harmadik alkalomra senki nem jelent meg, így munkaidő után mi intéztük el ezeket a feladatokat is, amit nekünk senki nem fizetett :)

2018. márc. 8. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Az még hagyján hogy nem fizetik ki, de ha ne adj isten nekem kell lemondani hirtelen (mert egyszer az életben közbe jön valami nagyon sürgős) akkor ők levonnak 3000 forintot tőlem. Vicc..
2018. márc. 8. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nekem 5 ezerbe fájt mikor lemondtam egy munkát a melódiáknál, mert valamit el kellett intéznem hirtelen. De volt hogy bementem dolgozni, kiderült hogy kevesebb diákot kértek mint amennyit kaptak úgyhogy akik viszonylag újak voltak mehettek haza. Ami nagyon jó volt éjszakai műszak esetén mikor a város szélén volt a gyár és nem ment már busz. Másnap meg hiába reklamáltam miatta nem fizettek ki, mert hogy a gyár is csak annyit fizet nekik ami a ténylegesen dolgozók bére úgyhogy nem kaptam semmit, hiába voltam ott időben munkára készen. Főleg hogy a közvetitő hibája volt, hogy nem bírta 2 ember egymás között megbeszélni hogy hány diákkal beszélték meg hogy megy dolgozni.

Ha többször is így hazaküldtek már keress inkább egy másik helyet.

2018. márc. 8. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Én csak azt akarok tudni, hogy nincs valahol le írva ez? Mert nem hiszem én sem hogy fer, amikor felkelek 4kor, be érek 6ra, kiderül hogy mehetek haza, és az éjjeles busszal haza érek 7re, és nem jár nekem semmi?
2018. márc. 9. 05:59
 10/11 anonim ***** válasza:

Szerintem ez nincs korrektül szabályozva. Anno a Vidámparkban is diákok dolgoztak, sokszor inkább több embert kértek. Akinek nem jutott munka annak 2 órát fizettek. Olyan is volt, hogy valaki direkt hátra állt a sorban, hátha nem kap melót mert épp valamiért nem akart mégse dolgozni.

Ja ha nem jelentel meg akkor 4 óra levonás!

Szóval az is igazságtalan volt a diákokkal szemben.

2018. márc. 9. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!