Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi az előnye a tanári szakmána...

Mi az előnye a tanári szakmának? Egyáltalán mi benne a kreatív?

Figyelt kérdés
Félreértés ne essék, nem nézem le őket, de nem értem mi benne a kreatív, ha a tananyag évről-évre nem változik és ugyanazt kell felolvasni minden évben. A szüleim elvárása, hogy tanárnak menjek, és csak próbálom megérteni ezt. (mint a föntiek mutatják, nem osztom a véleményüket)

2018. márc. 11. 19:39
 1/6 anonim ***** válasza:

Most még arról az időről beszélek, bő tíz éve, amikor még normális volt a tanári szakma:

- nagy szabadságod volt a tananyagban. Ez a kreativitás. Ezt akár minden új csoportnál variálhattad.

- fiatalokkal foglalkozhattál, az ő fejlődésüket befolyásolhattad közvetlenül.

- csoportokat vezethettél.

- több, mint 2 hónap szabadságod volt (bár fix időben).

- normális életed volt: általában nem kellett reggel 8-ra rohanni a hivatalba, aztán ötig ott rohadni. A tanárság nem tipikus hivatalnok szakma volt.

+1: tíz éve már nem, de előtte sokáig ez egy megbecsült szakma volt.


Ez azóta sokat változott... a hátrányára sajnos. De még mindig lehet, hogy találsz benne jót.

2018. márc. 12. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
72%
Felolvasni? Úr Isten, neked milyen tanáraid lehetnek, ha azt hiszed, a tanárok felolvassák az "anyagot". Valóban, egy matematika/fizikatanár kevésbé tud kreatívan tartani egy órát, mint egy nyelvtanár, de mindent lehet és kell is kreatívan csinálni. Én nyelvtanár leszek, itt nincs is olyan, hogy "anyag", a lényeg, hogy a végén (pl.érettségin) egy bizonyos szinten legyenek a tanulók. Az, hogy te a királynő beszédeit viszed be órára, vagy egy amerikai farmer egy napját dolgozzátok fel, a te döntésed. Nyelvekből nem szabhatják meg, hogy te hogy taníts, a többi tárgy már kevésbé rugalmas.
2018. márc. 12. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Csak arra voltam kíváncsi, miért eröltetik a szüleim ezt a pályát. Mint ebben gondolom egyetértetek, ha ez nekem csak egy letudni való munka pénzért, ahol felolvasnám az anyagot, semmi keresni valóm nincs a pályán. Akármit is gondolnak erröl a szüleim.
2018. márc. 13. 13:16
 4/6 anonim ***** válasza:
77%

Ma már egyáltalán nem működik az, ha egy fiatal tanár csak felolvasni akar.

Kb. 5 perc alatt utálnának meg a diákjaid.

Utána pedig kikészítenének, mint a papírmacskát. Ugyanis ma már megtehetik ezt. Te pedig még az óráról sem küldheted ki azt, aki rendet bont.


Ha nincs benned erős hivatástudat, akkor semmiképpen sem ajánlom ezt a pályát!


...amúgy ez még mindig képzési kérdés, és ott lenne a helye.

2018. márc. 13. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A szüleidnek maximum javaslata lehet, nem “elvárása”. Ne viccelj már, a te életed, a te döntésed, a te negyven éved múlik ezen, nem az övék...

Amúgy mutasd meg nekik ezt a kérdést, ha meglátják, hogy milyen kétségbeejtő dolgokat írtál a felolvasásról például, akkor tuti meggondolják magukat.

2018. márc. 13. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Kedves Utolsó válaszoló! Végre egy értelmes válasz! Köszönöm szépen! Régebben veszekedve, most már érzelmi manipulálással terelnek a tanári pálya felé, elmondva, hogy az életem csak akkor és csak akkor lesz tartalmas, ha tanár leszek, és hogy milyen jó tanár lenne belőlem (kac-kac)! Amúgy tudják, hogy nem szeretném, de nem érdekli őket.
2018. márc. 15. 14:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!