Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy érjem el, hogy sikeres...

Hogy érjem el, hogy sikeres legyen az állásinterjú?

Figyelt kérdés
Több gyakornoki programra is jelentkeztem már, de sosem én kaptam a helyet. Arra gyanakszom, hogy ez amiatt van, mert nem vagyok szimpatikus az interjúztatónak. Sajnos alapból tartózkodó, csendes vagyok, emiatt talán nem tűnök elég lelkesnek vagy nem tudom, mi lehet a baj.

2018. márc. 11. 19:50
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha nagyon mimózának tűnsz az bizony elég baj szokott lenni. Ha behívnak interjúra legalább az önéletrajzod alapján jónak tűnsz. Mennyire szoksz készülni az interjúra? Pl. céget ismered-e, mennyire jó az önismereted, mennyire tudsz válaszolni arra amit kérdeznek? Lehet ilyesmin buksz el, ezt azért könnyebb javítani, mintha túl zárkózottnak tűnsz.
2018. márc. 11. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
13%
Lépj be a "Gerilla önéletrajz karrier tippek" csoportba a facebookon, ott tudnak segíteni.
2018. márc. 11. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
35%
Az alap, hogy értelmesen hangosan beszélsz. Ápolt, illatos vagy, viszel magaddal egy önéletrajzot, amit el sem engedsz. Ne adj alá, ha durvát kérdeznek durván válaszolj. Lényegében vedd fel a másik fél stílusát. Hajrá!
2018. márc. 11. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos, hogy benned van a hiba: lehet, hogy sógor - koma, ismerős gyereke töltötte be.
2018. márc. 12. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Természetesen ápoltan, elegánsan szoktam megjelenni. A cégekről szoktam előzetesen tájékozódni, de lehet az a baj, hogy az interjú végén, amikor megkérdezik, van-e kérdésem, azt mondom, hogy nincs?

Azért mimóza amúgy nem vagyok. Azt gondolom, értelmesen, hangosan beszélek. Volt, hogy közben átváltottunk angolra, azzal sem volt probléma. Szinte mindig úgy válunk el, hogy "majd jelentkezünk". Természetesen sosem jeleznek vissza. Illetve egyszer volt egy, aki azt mondta, még aznap délután szól. Igaz, hogy másnap délelőtt, de legalább felhívott.

Egy másik alkalommal az "interjú" meg tulajdonképpen abbólt állt, hogy a hr-es elmondta a feladatokat és megkérdezte, mikor érek rá...


Ezek amúgy mind diákszövetkezeten keresztül voltak ajánlva. Megérné esetleg a diákszövetkezetet megkerülve, konkrét cégek álláshírdetéseire jelentkezni?

2018. márc. 12. 09:05
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

"lehet az a baj, hogy az interjú végén, amikor megkérdezik, van-e kérdésem, azt mondom, hogy nincs" - Az baj ha nem kérdezel semmit a végén, de csak ez miatt azért nem szoktak elbukni. Legközelebb azért készülj pár kérdéssel, mondjuk hogy milyen a munkabeosztás, van-e dresscode, készülj 2-3 kérdéssel és egyből felkészültebbnek, érdeklődőbbnek tűnsz. A leírás alapján azt hittem önbizalom hiányosnak tűnhetsz, ez szokott elég rossz pont lenni.


Ha találsz munkát amit cég hirdet jelentkezhetsz rá, de pl én is egy adott cégnél jelentkeztem facebookon meghirdetett munkára majd nem ők vettek fel hanem melódiákon keresztül alkalmaznak. Szóval a diákmunkákat meg a gyakornoki melókat is van hogy így oldják meg. Ettől függetlenül próbálkozhatsz közvetlenül a cégnél aztán eldöntik hogy ők vesznek fel vagy közvetítőt is bevonnak. Viszont ha volt interjú igazából mindegy hogy konkrétan oda jelentkezel vagy csak a közvetítőhöz, így is úgyis ugyanoda jutsz.

2018. márc. 12. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha megvan a HR-esek elérhetősége, érdemes 1-2 hét elteltével érdeklődni, hogy mi a helyzet. Ha elutasítanak, talán találsz 1-2 normális embert, aki hajlandó elmondani, hogy miért.

Érdemes megnézni az állás leírásában, hogy milyen embereket keresnek: kreatív, határozott, blablabla. Ezekre próbálj ráerősíteni a személyes találkozásoknál.

2018. márc. 13. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!