Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi legyek? Hogy találjam meg...

Mi legyek? Hogy találjam meg a hivatásom? 26 évesen tudtátok az utatok?

Figyelt kérdés
25 vagyok, de nem tudom mi legyek. most 130ért melózok egy cégnél, de szabadulnék. Utolsó lehetőségem (kor miatt) lenne a tovább tanulásra, amit szeretnék kihasználni. De nem tudom mit tanuljak, amivel érek is valamit. El vagyok késve? Hogy johetnék rá mit szeretnék egy életen át csinálni? Érdeklodési kör van, de vagy nem lehet megélni belőle vagy annyira nem érdekel. Egyáltalán van olyan, aki azt csinálja amit szeret?
2018. márc. 11. 22:17
 1/8 anonim válasza:
Ez engem is érdekelne.
2018. márc. 11. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
51%
Tanulj akármit, de ez a tétlenkedés nem vezet sehova. Senki nem tudja előre, 18-25 évesen, hogy fogja-e élvezni, amit tanul. De valamit mégis tanulni kell, ne szerencsétlenkedj. A munka amúgy sem arról szól, hogy élvezeti forrás legyen, hanem egy kötelező rossz. Persze, ha olyat választasz, ami érdekel, akkor jelentősen javítasz a helyzeten. Viszont azt csak te tudhatod, hogy mi érdekel a leginkább.
2018. márc. 12. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
35%
Ne szerencsétlenkedj, valamit kezdj el tanulni, ami legalább egy kicsit érdekel. Senki sem tudja előre 18-25 évesen, hogy tényleg élvezni is fogja-e, amit tanul, de a munka nemis arról szól, hogy egy játszótér legyen, hanem egy kötelező rossz az életben. Szedd össze magad és gondold át, hogy mi érdekel a leginkább, azért 25 évesen ezt már tudni illene, és indulj el abba az irányba.
2018. márc. 12. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

"26 évesen tudtátok az utatok?"


A szakmai utamat bőven, a magánéletemben meg még egyáltalán nem találtam meg a helyem. Mindenkinek más problémái vannak, felesleges hasonlítgatni magad.


"El vagyok késve?"


Ha pl. versenysportoló akarsz lenni, akkor valószínűleg elkéstél ennyi idősen, igen. Ha bármi más, akkor nem. Ne aggódj a korodon, vigyázz az egészségedre, és akkor még van előtted ~60 év, aminek a végefelé nagyon meg fogod mosolyogni a 25 éves önmagad, hogy azt hitted, hogy már "elkéstél" bármivel is.


"Hogy johetnék rá mit szeretnék egy életen át csinálni?"


Próbálj ki dolgokat, tapasztalj, ne félj váltani arról, ami nem tetszik, és ne félj attól, hogy elkéstél bármivel.


"Egyáltalán van olyan, aki azt csinálja amit szeret?"


Ha a dolog elméleti lehetősége feldob: igen, én pl. azt csinálom, amit szeretek.

2018. márc. 12. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én nagyjából ennyi idősen iratkoztam be egy CAD/CAM informatika tanfolyamra, bár nem csináltam végig, de azóta is ajánlgatom mindenkinek, aki egy jó, középszintű végzettséget szeretne.


Amúgy kb. 10 éves koromig orvos akartam lenni, 12 éves koromig műszerész, onnantól pedig informatikus, és most informatikus vagyok. De szerintem a többség nem így működik.

2018. márc. 12. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
24%

"Érdeklodési kör van, de vagy nem lehet megélni belőle vagy annyira nem érdekel."


Ez aranyos!

Mi lehet az az eleme az érdeklődési körödnek, ami "annyira nem érdekel"?


"Egyáltalán van olyan, aki azt csinálja amit szeret?"

Persze.

Egész életemben azt csináltam.

Persze ésszel, a kereslethez alkalmazkodva.

Volt, hogy fényképezéssel kerestem a kenyeremet - még a fekete-fehér korszakban.

Volt, hogy talpmasszírozással. [Amikor az akupunktúráért még lecsuktak, mint kuruzslót]

Aztán volt vagy 20 év, amikor egyetemi kutatóként.

Aztán volt, hogy a kilencvenes években internet-kávézót csináltam.

Jelenleg informatikával foglalkozom.

Eredetileg vegyész diplomám van.

De mindig alkalmazkodtam a kereslethez.

Habozás nélkül kidobtam például a fekete-fehér fotólaboromat, amikor nyilvánvalóvá vált, hogy annak a fajta feényképezésnek befellegzett, és a jövő a színes és digitális fényképezésé.

2018. márc. 12. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Akkor tudod meg igazán, mi érdekel, ha kipróbálod.

Példának: Nagyon sokáig a zene volt a mindenem, mikor megvettem az első gitárom, hogy nekem ez lesz az életem, egy ideig nyüstöltem is de a második évben már alig nyúltam hozzá.

Emelett csak kicsikét érdekelt a sütés,főzés emiatt haboztam azzal hogy szakácsnak tanuljak, végül azért kezdtem bele mert úgy voltam mint te, hogy jajj utolsó lehetőség, akkor csak tanulok valamit, hogy legyen egy szakmám. Totálisan beleszerettem.

Vicces tud lenni az élet ;)

21F

2018. márc. 12. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

18 évesen felvettek az orvosira, végigtoltam 3 évet, akkor jöttem rá, hogy én nem akarok ebbe belekeseredni.

Elmentem közgazdasági szakra, nem szeretem annyira, mint az orvosit szerettem, ami az álmom volt, de most 23 évesen vagyok masodéves, elkezdtek foglalkozni a TDK-val, azt látom, hogy aki jó ebben a szakmában,arra van igény,jövőre végzek, utána mesterképzés egy matekosabb területen és mellette munka.

Ha ezt megcsinálom, utana nyitott lesz az úr bármelyik multihoz karriert csinálni.

2018. ápr. 16. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!