Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Középiskola után mit kell...

Középiskola után mit kell tennem, hogy könyvszerkesztő vagy titkár legyek?

Figyelt kérdés

Jelenleg középiskolában tizedik osztályban tanulok "környezetvédelmet és vízgazdálkodást". Egyetemi vagy főiskolai végzettség szükséges a két munkához? Kb mennyit hoznak a konyhára ezek a munkák?

Aki ért ehhez kérem írjon egyéb tudni valókat a két állassal kapcsolatban.

16/L

Válaszokat előre is köszönöm.



2018. márc. 18. 22:39
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem értem. Könyvszerkesztő akarsz lenni, vagy titkár?

Vagy környezetvédelemmel, vízgazdálkodással foglalkozó szakember lennél?

És hogy mennyt hoznak? Elég nagy a szórás egyenként is.

Tudod mi a feladata egy könyvszerkesztőnek? És titkárnak? Egyáltalán mik ezek?

2018. márc. 18. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hát, bocs, hogy ezt mondom, de kicsit furcsa a kérdésed és úgy tűnik, nem sok fogalmad van a dolgokról.

A könyvszerkesztő az egy szakma, (tördelés, stb) és korántsem szükséges hozzá egyetemi végzettség - de a környezete és vízgazdálkodástól nagyon-nagyon messze van.


A titkár(nő)-höz nem kell más, mint érettségi és nem árt, ha beszélsz valamilyen nyelvet, de sokszor még az sem szükséges. Még erre van a legnagyobb esélyed egy környezetvédelmi végzettséggel.

Fizetés valóban változó, helyfüggő.

2018. márc. 19. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Elnézést tényleg fogalmaztam érthetően. Nem szeretem a szakmát amit tanulok (szüleim szerették volna), arra vagyok/voltam kíváncsi, hogy ez befolyásoló tényező-e.

A két állást külön gondoltam,hogy vagy ez vagy az, és azért kérdezek róluk mert nem tudom, hogy mi hogyan működik

2018. márc. 19. 12:42
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez rögtön kiderült! :-)

Titkár az egy munkakör, s sokféle van. Olyan is, amihez elegendő a tízujjas gépelés tudás, telefonba értelmes és ügyes válaszokat adni, s jó kávét főzni.

És olyan titkári beosztás is van, ahol felsőfokú végzettség, több nyelv magas szintű ismerete (szaknyelvi), szervezőkészség, talpra esettség stb.


Könyvszerkesztőt írsz. Miért szeretnél az lenni?

Kiadóvállalatoknál szokott lenni szerkesztő. Nálunk nincs.

Az ő munkája az, hogy a vezetővel összhangban megtervezze, milyen könyveket jelentettnek meg. Visszatérő szerzőktől mi várható. Esetleg kit kellene felkérni könyvírásra.

Milyen a kínálat a hazai piacon? Mit kellene esetleg külföldről megvenni, lefordítattni?

Meghatározott művek esetében ki írjon fülszöveget, esetleg előszót? Kell-e illusztrálni a művet, ha igen, mivel?

Sorozatok esetében ő foglalkozik annak egyöntetűségével.


Nem vesz részt a tényleges munkavégzésben.

Sok kiadóban nem tördelnek (tördelés kb. az oldalak kialakítása), nem dolgoznak fel képeket stb.

No ez nálunk viszont van.


Ahhoz, hogy valaki tördelő lehessen (ha nem sufnikiadóról van szó), akkor minimális igény tervezőszerkesztői végzettség, vagy tipográfusi. Sok szabályt ismerni kell, s a kapcsolódó szakmákhoz is értenie kell.

Nagyobb létszámú grafikai stúdiókban a képek szkennelését, feldolgozását külön szakember végzi.

Az is igényli a nyomdai igények ismeretét.


Jó nyelvérzékkel, tízujjas gépelni tudással lehetsz beíró.

Még ma is érkeznek papíron kéziratok, amit be kell gépelni.

Ehhez kell a legkevesebbet tanulnod, viszont monoton, robot munka. Viszont már kiadón belül vagy, s könnyebb tovább lépni.


Szintén jó (nagyon jó!) nyelvtudással lehetsz korrektor. Sokat számít az, ha az általános műveltséged sem csekély, mert nem csak elírásokat tudsz akkor kijavítani, hanem ha sületlenséget ír a szerző, arra is fel tudod hívni a figyelmet. Ez értékes tulajdonság.

2018. márc. 19. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!