Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek mennyit kell...

Szerintetek mennyit kell ahhoz ma keresni Budapesten, hogy az ember egyedül kényelmesen, középosztálybeli színvonalon meg tudjon élni?

Figyelt kérdés
Tekintve ha az ember lakást bérel, én alsóhangon 300 ezer nettóra tippelnék.
2018. márc. 21. 09:15
 1/9 anonim ***** válasza:
69%
középosztály legalább havi 500 nettó
2018. márc. 21. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyedül bérelve nettó 400-500. Nettó 300-ból ha egyedül élsz albérletben Budapesten semmi megtakarításod nem lesz (saját tapasztalat).
2018. márc. 21. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Jobb környékeken élhető méretű és állapotú lakás kb 120 ezer, ez alatt nagy szerencse kell hogy kivegyél lakást, legalábbis én 1 hónapig kerestem intenzíven, több facebook csoportban, jófogáson, ingatlanbazáron, otthon centrum, ingatlan.net, ingatlan.hu-n stb... és 100 ezer környékén csak lepukkant szart találtam vagy a 8.kerben... De szerintem akár 130 ezer forintos bérleti díjjal is számolhatsz, az az átlag Pesten kb.


Kaja kb. 40 ezer, ennyi kell minőségi ételekre ha átlagos étvágyú vagy. Persze bioétel, meg kaviár nincs benne...


Rezsi nettel és közösköltséggel együtt 30 ezer téli-nyári átlag. Jobb téglába költözni, mint panelba, a távfűtés drága...


Ez már 190-200 ezer forint/hó és még csak laksz valahol, fűtesz és eszel...

Ruházkodás, szórakozás, utazás (bkv vs autó), hobbik, sportolás, tisztálkodó és tisztítószerekről nem is beszéltünk még. Ezekre havi átlagban 50 ezer simán elmehet, ha autód van, akkor még több természetesen.

És persze szerintem a középosztálybeli életszínvonalhoz hozzátartozik az is, hogy tudsz felhalmozni tartalékokat, tudsz félretenni a nyugdíjadra.

Nem esik nehezedre évente 1x elmenni nyaralni legalább 1 hétre.

Tehát sok minden függ az igényeidtől is, de szerintem ennyi pénzből meg lehet élni viszonylag jól, de akkor csak keveset teszel félre, vagy sokat teszel félre, de akkor spórolnod kell.

2018. márc. 21. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

tehát a felettem lévő jól írta, bérelve nettó 400 kellene.

Nettó 300-ból inkább bérelj szobát, ha nem akarsz sok lakótársat (érthető) akkor olyan helyen bérelj, ahol csak 1 lakótársad lenne. Az szerintem teljesen vállalható és élhető. 3-4-en nem jó együtt lakni, ha csak egy fürdő és egy konyha van...

2018. márc. 21. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
72%

Középosztály szerintem az, ha urizálni nem tudsz, nem lesz 5-ös BMW-d, meg Dorottya utcai lakásod, de tudsz magánrendeléskre járni, nyugdíjra takarékoskodni, rendes ételeket eszel, eljársz étterembe, moziba, színházba, évente többször utazol külföldre, hó végén meg csak akkor kell odafigyelned a számládra, ha volt pár feleslegesen nagy buli az adott hónapban, de ebből is kimászol a következő fizuval. Bérelt lakással ez legalább 400, de inkább több.


Az egyik válaszolónak: 40k-ból maximum akkor jön ki emberi fogyasztásra alkalmas étel egy hónapra, ha írdd és mondd minden ételt magadnak készítesz. Ilyet szerintem nagyvárosban élő 8-12 órát dolgozó meg 1-2 órát ingázó ember soha nem fog csinálni, ha megengedheti magának a jobbat. Nekem legalább 100k szokott lenni az élelmiszer, ebédekkel, vacsorákkal, péksütivel. És ebben még nincs benne az, hogy egy jobb étterem két főre minimum 20k, de kicsit feljebb már 30-50k elmegy lazán. Ami egy étkezés.

2018. márc. 21. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
400 ezer Ft a minimum, de inkább 500 ezer Ft. A legtöbb ismerősöm akik privilegizált szakmákban dolgoznak (IT, mérnök) sok év tapasztalattal sem keresnek ennyit. Ezek közül akik egyedülállók mind kiköltöztek vagy Pest külterületébe vagy pedig szomszédos városokba és inkább ingáznak. Rettentően drága az élet Budapesten, az albérlet árak sok nyugati városéval vetekednek míg a fizetések messze vannak attól.
2018. márc. 21. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
De az étteremben evést és a pizza házhozszállítást ne a havi kajapénzbe számoljátok bele, hanem a havi extrákba vagy akármi... A "konyhapénz" az a létfenntartáshoz kell. Étteremben enni kényelmes, de inkább "luxus". Legalábbis nekem van külön választott pénzem amit kajáldákban költök el. Pl. edzés miatt tömegnövelő étrenden vagyok, de 50nél sokkal kevesebből kijön a változatos és egészséges étrendem, amiben sok a hús is. Ha néha becsúszik egy étterem, azt a havi kajakiadásba nem számolom, hanem a szórakozás keretből megy el.
2018. márc. 21. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
@7 De hát pont ez a lényege a középosztálybeliségnek, hogy sok dolgot, amit kevesebb bevételből csak luxusként vesz igénybe az ember, az napi szintű szolgáltatás. Sima kajapénzem szinte nincs, mert egyszerűen, ha spórolhatok egy órát a főzéssel, akkor azt inkább a hozzám közel álló emberekkel vagy egy jó könyvvel tölthetem, akkor mindig rendelni fogok.
2018. márc. 22. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

#8-as, értem amit mondasz, egyszerűen arra akartam rávilágítani hogy nálam a rendes kajapénzbe, nem kell belevenni az éttermi étkezést, mert akkor nem lehet jól összehasonlítani a költségeket.

egyébként a cigi, kávé és alkohol is luxus termékeknek számítanak, pedig még a legszegényebbek is megengedhetik maguknak...

2018. márc. 22. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!