Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kötetlen munkaidőnek milyen...

Kötetlen munkaidőnek milyen korlátai vannak?

Figyelt kérdés

Eddig csak az MT. 104 paragrafust találtam, ami alapján 11 (vagy bizonyos esetben 8) óra kell a munka vége és a következő nap eleje közt legyen, illetve a 105-106 paragrafus a heti pihenésről.


Tehát ha annyi feladatot kapok, hogy reggeltől estig (9-12 óra/nap mikor hogy) dolgozok heti 5 nap,hónapokon keresztül, az legális?

Ha a hét közben nem sikerült befejezni egy feladatot, az a hétvégére meg a szabadságra marad, akkor meg így jártam, mert készen kell lennie, magasak az elvárások, és pont.


Ha valami nem halad jól vagy készül el időben, leszidnak. Ha valami jól halad, megdícsérnek aztán felemelik az elvárást arra a szintre amit sikerült megugrani.


a 92. paragrafus szerint 8 munkaóra lenne egy nap, aminek azért valamilyen formában hosszú távon ki kellene jönnie nem?


Jelenléti ívet azt kötetlennél nem kell vezetni, csak hogy ki mikor van szabaságon, úgy tudom (de lehet rosszul tudom) hiszen ekkor a 134. paragrafus a,b pontot nem kell alkalmazni. Persze akkor nem is kerül sehova felírásra, hogy teljesen kifárasztják az embert.


De akkor hogy jön ki a "teljes munkaidő" és a 8 óra amit a 92. paragrafus ír, ha nem kell vezetni semmit és ezt ki is használják?


Egyedülálló családi állapot esetén persze jóval terhelhetőbbnek tekintik az embert. Az is vagyok, meg sose volt bajom azzal, ha néha hosszú napom van, de kezdek baromi fáradt lenni.(meg mintha az egyedülállók pihenőideje és magánélete kevésbé lenne fontos)


Ne jöjjön senki azzal hogy váltsak munkahelyet, elég speciális szakterületen vagyok és nem akarok egy tök más szakterületen kezdő lenni kezdő fizetéssel, meg aztán szerintem midenhol ez (vagy más) van csak még meg se fizetik az embert rendesen. Jó lenne valahogy limitálni a terhelést amit kapok, hogy hosszú távon ne őrüljek meg tőle.



2018. ápr. 3. 06:17
 1/2 A kérdező kommentje:
Na szóval a szabályzat szerint nem lehet napi 12 óránál többet dolgozni, ha csak nincs iszonyat nagy baj (elemi kár vagy ilyesmi) de viszont a munkaközi pihenőidő nem számít bele a munkaidőbe. Szóval ha reggel 8-tól késő estig meló van, de közben van ebédidő meg mondjuk néhány kávé szünetet tartok stb, az legális. Csak tudnám honnan a fenéből keletkeznek a lakásban a pormacskák, ha csak aludni járok haza.
2018. ápr. 7. 22:27
 2/2 A kérdező kommentje:
Valaki válaszol?
2018. máj. 9. 20:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!