Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » PriceWaterhouseCoopersnél...

PriceWaterhouseCoopersnél (PwC) milyen könyvvizsgálónak lenni?

Figyelt kérdés
Felvettek és elfogadtam elsősorban azért mert jó nevű cég és ismert mindenhol a világon én meg éltem már külfödlön és lehet még fogok is, így az fontos, hogy tudják mi van az önéletrajzomon. Jelenleg egy évet tervezek ott lenni, hogy rá tudjam rakni az önéletrajzomra aztán majd kiderül. Friss diplomás vagyok nulla tapasztalattal, ahhoz képest jó a fizetés. Tudom, hogy kemény munka időnként stb ,de attól még lehet jó meg rossz is. Milyen a légkör stb ilyen dolgok érdekelnének. Meg ha valaki tudja vagy hallotta akkor maga a munka is érdeklne, hogy egész pontosan mit kell csinálni általában.

2018. ápr. 5. 14:02
 1/10 anonim ***** válasza:
84%

Szar.

Bővebben: Nagyon szar


Én otthagytam a retekbe négy év után.

2018. ápr. 5. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
73%
Nem tudom, hogy dolgozni milyen ott, én hallgatóként voltam jelen IFRS-mérlegképes kurzuson. Az oktatók és az oktatásfelelősök nagyon felkészültek és lelkiismeretesnek bizonyultak.
2018. ápr. 5. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Kicsit bővebben kifejtenéd, hogy mi volt olyan rossz? (első)
2018. ápr. 5. 23:34
 4/10 A jó édes ***** válasza:
45%

UrbanDictionary: PwC


[1] Egy környezet/pokol, ahol a "work/life balance" kifejezéssel vesznek rá tehetséges fiatalokat, hogy elfogadják az állásajánlatot. Mihelyst bekerültek, nagyon hamar világossá válik számukra, hogy ez egy nem létező fogalom, de a munkavállalók zöme mégis marad, mert a partnerek folyton állítják, hogy ők már dolgoznak a jobb munka-magánélet egyensúly megteremtésén. A kérdés: vajon mennyi időbe telik, még rájönnek, hogy ez hazugság? Válasz: SOHA. Továbbra is a jövőt illető pozitív hozzáállásuk záloga lesz (s mindig a jövőé).


[2] Egy big4 könyvvizsgáló cég, amely a felsőoktatásból toboroz ígéretes fiatalokat, s átneveli őket arrogáns, nagyképű, élettelen lelkekké, akik büszkék arra, hogy heti 80 órát dolgoznak annak ellenére, hogy az órabérük alacsonyabb, mint egy McDonalds-os vécépucolóé.


[3] PriceWaterhouseCoopers. A PriceWaterhouse és a Coopers & Lybrand összeolvadása révén létrejött cég, mely egyike a big4 (vagy inkább final4) könyvvizsgáló cégnek. Ezek a PwC, EY, Deloitte és a KPMG.

Sok szempontból a PwC a rabszolgaság utolsó formája az Egyesült Államokban. Ez az a hely, ahol rengeteg fiatal pályakezdő heti 115 órát dolgozik amíg ki nem lépnek vagy el nem haláloznak végkimerülésben. A volt PwC alkalmazottak hátán gyakran találhatóak sebek az ostorozástól. (...)


[4] Pricks with Calculators (Számológépes pöc*fejek)


[5] People Working Constantly (Folyamatosan dolgozó emberek)


[6] Egy cég, amely a szart is kitoborozza az egyetemi campusokból, s úgy stigmatizálják, mint a legjobb Big4 céget, a legkiválóbb és legszuperebb könyvvizsgáló vállalkozást. A számtalan gyakornokuk általában magas tanulmányi átlaggal, ámbár csekély józan ésszel bír, s már az előtt arról dicsekszenek, hogy mekkora királyok, mielőtt munkába állnának. Az első év után általában észhez térnek - azok, akik mégsem, azok életükben először dolgoznak bárhol is, s fogalmuk sincs mit jelentenek azok a szavak, hogy "emberséges", "boldog" vagy "sikerélmény". Ezeket a jelzőket általában örömmel áldozzák fel a magas fizetésért vagy a névtől várt elismerésért. Többnyire azzal az előítélettel élnek, hogy ha nem voltál sehol gyakornok, akkor az életed egy katasztrófa lesz és semmit nem érsz. Ha van gyakornoki munkád, de nem olyan cégnél, ami az ő radarjukon kiemelkedőnek számítana, akkor alsóbb rendűnek tartanak. Ha másik könyvvizsgáló cégnél vagy gyakornok, akkor folyamatosan azzal nyaggatnak, hogy miért nem a PwC-hez mentél. Ha te is a PwC-nél vagy gyakornok, akkor versenytársként tekintek rád, s ezért nem beszélnek veled. Érdekes, hogy bár ezek az emberek mind elitisták, mégis az összes csak a PwC-nél kapott munkát. EMBEREK, TI ÜRES POZÍCIÓKAT TÖLTÖTÖK FEL, NEM VAGYTOK KÜLÖNLEGESEK!

2018. ápr. 8. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem dolgoztam még ott, így lehet tényleg borzalmas, de az Urban Dictionary az egy vicc oldal, személyes tapasztalat érdekelne inkább. Másrészt jó fizetés sehol sem adnak kevés munkáért lehet irodában kévét főzni de azt havi 130ért. És nem hiszem, hogy a McDonaldsnál kevesebb az órabér. Magyarországon biztos nem, de külföldön sem. Én nem védem őket mert nincs rá alapom, de ez hülyeség.
2018. ápr. 8. 18:11
 6/10 anonim ***** válasza:
Egy hülye kérdés de mennyire volt nehéz bekerülni? Terveim között van ezért szeretném megkérdezni.
2018. máj. 15. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Jó angol és magyar tudás (egyre több embernek az utóbbi sem alap), igényes megjelenés, magabiztosság stb. Legyen véleményed, tudj kerek mondatokban beszélni stb nem egy hatalmas ördöngősség. Persze az is számít feltételezem mi van az önéletrajzodban. Ezt csak az assessment centrről mondtam. Mindenki nagyon normális volt amúgy, a munka részéről még nem tudok nyilatkozni.
2018. máj. 17. 14:29
 8/10 anonim ***** válasza:
Köszi! 1 év múlva remélem találkozunk!:D
2018. máj. 17. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Velemeny 2 ev utan?
2020. máj. 11. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
További vélemény?
2023. júl. 19. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!