Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nyugati országokban a helyiek...

Nyugati országokban a helyiek a kétszeresét keresik a magyar/cseh/lengyel/stb bevándorló munkások fizetésének. Most olvastam, ez igaz?

Figyelt kérdés

Egy megfelelő képzettségű, de hozzájuk képest rengeteget (akár hétvégén is nagyon sokat) dolgozó keleti szakmunkás (például vízvezeték, gáz, vagy villanyszerelő) egyéni vállalkozóként esélyes arra, hogy nettó 2000-2500 euro helyett (ha tényleg jól ért a munkájához és valóban sokat dolgozik) nettó 4000-6000 eurót keressen havonta?


Olaszország északi megyéire, Svájcra és Nagy-Britanniára gondolok elsősorban.


2018. ápr. 8. 21:01
 1/5 anonim ***** válasza:
Igaz
2018. ápr. 8. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Amikor én külföldön dolgoztam, fillérre ugyan annyit kerestem, mint a helyi kollégáim.
2018. ápr. 8. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy írtál, de nem válaszoltál mindenre. A második rész érdekes elsősorban.
2018. ápr. 8. 21:11
 4/5 A kérdező kommentje:

Ez az elsőnek ment.


De természetesen mindenki másnak is szól. :)

2018. ápr. 8. 21:12
 5/5 A jó édes ***** válasza:
Nagyjából igaz. A keleti szakmunkások ugyanis szinte soha nem veszik fel azt az egyéni vállalkozói státuszt, amit te is írsz - én legalábbis nem tudok olyan magyarról, aki ilyen formában dolgozott volna, mind kész brigádokban keresnek munkát vagy feketéznek. De ilyen lakossági területen valószínűleg akkor sem kapna azonos fizetést, ha bele is kezdene ebbe az üzletbe - sehol nincs a helyismerete, nyelvtudása vagy adózási ismeretei egy őslakoshoz képest. Te megcsináltatnád például a lakásod vezetékezését egy ukrán villanyszerelővel, aki alig tud magyarul? Nyilván nem - ha kicsit többért van rendes magyar is, akkor mindenki azt fogja választani.
2018. ápr. 8. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!