Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kihívás, pörgés. Igen kedvelt...

Kihívás, pörgés. Igen kedvelt kulcsszavak. De miért is?

Figyelt kérdés
Az élet minden területén találkozhatunk a fenti két szóval. Álláshirdetésekben pozitívumként aposztrofálják, holott csak szép szavakba csomagolt, az embert károsító stresszfaktort takarja. A kihívás és a pörgés rengeteg energiát igényel, ami terheli az embert. Ideig óráig ez lehet tartható, de hosszútávon sok sok káros hatása van. Akkor miért úgy tüntetik fel, mint jó dolgot?

2018. ápr. 10. 02:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
2%

Mert jó dolgok ezek.

Csak az emberek szàjàban a tej megalszik,és kimélik magukat mint a hímestojást.

Dehogy van kàroshatàsa,a szervezet mindent kibír,csak ma màr nyàmnyilàk az emberek fõleg a férfiak.

2018. ápr. 10. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Miért nyámnyila ha valaki nem akar mondjuk 40 évesen lefordulni a székről? Illetve a hazai fizetések és ez a nagy pöhörgéhés igen disszonáns.

Nem azt mondom hogy nem kell rendesen dolgozni de teljesíthető nyugodt melóval lehet eredményesnek lenni. Nem kapkodással.


És kíváncsi vagyok mire érted hogy jók ezek. Mert indok nem volt.

2018. ápr. 10. 07:23
 3/13 anonim ***** válasza:
24%

A legtöbb helyen határidők vannak, amikortól akár mások munkája kezdődik az adott feladattal, amihez meg pörögni kell, egy ember megcsúszik vagy rosszul teljesít és már borul a rend. Nem kell ehhez idegbeteg módra leborulni a székről (és az meg elég gáz, ha valaki 40 évesen már kifingik némi pörgéstől), csak tempósan-haladósan végezni a munkát. Az azt jelenti, hogy benne vagy a dolgokban, felkészült vagy, érted mi történik és tudsz időre teljesíteni.

Az meg kihívás, mikor a megszokottól eltérő dolgot kérnek, de a jelenlegi tudásoddal képesnek kellene lenned megcsinálni azt is.

Minden értelmesebb munkakörben már megvannak ezek a dolog.

2018. ápr. 10. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
76%
A pörgés esetleg megkérdőjelezhető, de a kihívás? Mi értelme olyan munkahelyen dolgozni, ahol már nincs kihívás? Hogy fogsz így fejlődni, haladni előre? Én eddig mindig csak addig voltam egy munkahelyen, amíg úgy éreztem, hogy tudok új dolgokat tanulni, van benne még új kihívás, amint unalmas lesz a karrierem és az ép elmém érdekében is lépek.
2018. ápr. 10. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
11%

,,Miért nyámnyila ha valaki nem akar mondjuk 40 évesen lefordulni a székről?"

Istenem,ez ekkora f_szság.

Mondom úgy bántok a szervezetetekkel mintha punciból lenne.

Dehogy fordulsz le,akkor Bill Gates,Donald Trump, vagy azok a komoly üzletemberek akik éjjel nappakl mennek miért nem fordulnak le.

Amúgy erre is van egy mondásom,sokan 25 évesen már hallottak de csak 75 évesen temetik el őket.


"Illetve a hazai fizetések és ez a nagy pöhörgéhés igen disszonáns. "

Olyan munkahely és szakma kell amit jól megfizetnek,egy mekis boyt,vagy egy árufeltöltőt nem fognak megfizetni mert munkáját egy óvodás is ellátja.

2018. ápr. 10. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
61%
Csak a kihívásnak nem kéne egyenlő lennie a stresszel...
2018. ápr. 10. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
88%

"Mi értelme olyan munkahelyen dolgozni, ahol már nincs kihívás?"

Az, hogy fizetnek érte.

"Hogy fogsz így fejlődni, haladni előre?"

Nagyon szépen. Elmegyek dolgozni, kiszámítható a munkaidőm, tudom, mire marad időm, pénzem és energiám, úgyhogy munka után tudok a hobbimmal foglalkozni, amiben egyre jobb vagyok. Fejlődöm, csak nem szakmailag - azt is túl lehet élni.

Egyébként a fenti két szó azért lett divatos, mert jobban hangzik, mint a túlhajtott rabszolgamunka, amit valójában jelentenek. Nem kellene a kihívásnak egyet jelenteni azzal, hogy három ember munkáját lőcsölik rád úgy, hogy nincsenek meg sem az ismereteid, sem az eszközeid hozzá, de ez mégiscsak szebb kifejezés. A pörgésnek sem kellene azt jelentenie, hogy mások nemtörődömsége miatt (avagy: a senior managernek/főosztályvezetőnek nemszeretem meló, kiadja valamelyik managernek/osztályvezetőnek, ők a maguk szintén pingpongoznak vele, mert egyiknek sem hiányzik, aztán mikor lejárt a határidő, megkapja valami huszadrangú beosztott, aki nem tudja lepasszolni) kellene több napos munkákat másfél óra alatt összedobni, mert "mármostazonnalmiértnincsmégkészeztnemhiszemel".

2018. ápr. 10. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

A 7es válaszoló foglalta össze a legjobban.


Fejlődni és teljes életet élni nem a munkahelyen kell, vagy legalábbis nem csak a munkahelyen. A kiszámítható, gondosan végezhető munka, ahol nem vagy mondjuk naponta 6szor befenyítve, hogy bármikor kirúgható vagy, egy stabil nyugodt biztonságot ad, ami pont hogy lehet alapja a fejlődésnek és a teljes életnek.

Hiszen akkor nem úgy esel haza, mint egy kifacsart citrom, hanem urambocsá még marad energiád élni is.

Ráadásul a nagy pörgéstől és megoldhatatlannak tűnő kihívásoktól nem lesz a pénzed sem több.


Dolgoztam ilyen helyeken, sajnos megcsömörlés és kiégés lett belőle. Voltam olyan helyen, ahol pont tényleg az volt, hogy mások faşzşágai miatt tarthatatlanok lettek a határidők, állandó lett a feszkó, éppen dolgoztam egy projekten, amikor 6 másikba belekérdeztekm ez hogy áll, az hogy áll, miért nincs kész tegnapra stb. Ahhoz hogy utolérjem magam, néha 2-3 órát is tovább bent kellett maradnom, amit persze nem fizettek meg. Túlórapénz nem létezett, de a ránk lőcsölt munka egyszerűen nem fért bele a 8 órába. Pedig nem vagyok egy lusta dög, ráadásul nem jártam ki óránként bagózni és kávézni, mint sokan, de mégis olyan fejetlen, kapkodós, lezsibbasztó volt az egész, és ezek a stresszfaktorok nem voltak megfizetve. Ha meg nagyon lojálisan szemlélem, akkor azt kell mondjam, hogy a sok kapkodás iszonyat mennyiségű selejtet és veszteséget jelentett a cégnek. Abból simán lehetett volna plusz egy-két embert tartani, hogy a munka gördülékeny legyen, vagy lehetett volna túlórát fizetni, ezesetben a plusz időt nem sajnálták volna, stb stb.


Ráadásul legtöbb emdernek a munka csak egy eszköz, hogy legyen mivel megkeresni a szükséges pénzt. Legyünk őszinték, az ún elhivatottság, hivatástudat stb, nem minden szakmára jellemző és nem minden emberre. Jó az, nem vitatom, de azok általában nem alkalmazottak hanem szabadúszók, vállalkozók stb, és ott nem másnak dolgoznak hanem maguknak, nem mások szarát lapátolják, hanem a saját tempójukban hatékonykodnak. Maguknak keresve a pénzt.

2018. ápr. 11. 06:24
 9/13 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem te összekevered a kihívást a kihasználással.
2018. ápr. 11. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy sikerült összemosnom a fogalmakat, kihasználás és a munkahelyi kihívások témakörben.

De amúgy azt is figyelembe kell venni, hogy a munka az csak egy része az életnek. Nem jelentéktelen része, de egy eszköz a pénzkeresésre. A pörgésnek és a stresszelő kihívásoknak is csak akkor van létjogosultsága, ha ezáltal hatékonyabb is a dolog, következésképpen többet keresünk vele. De teljesen emberi, hogy egységnyi pénzért a lehető legkisebb energiabefektetést és erőfeszítést akar mindenki tenni, hiszen nem vagyunk mazochisták. Ha egy nyugodt, megfontolt munkával is megvan a kívánt eredmény, akkor ki az a hülye, aki értelmetlenül és főképp plusz eredmény nélkül strapálódik? Ha keveset tud az ember keresni extra pörgéssel, azt úgy hívják: alacsony hatékonyság.


Ha pedig valakit hajt a kalandvágy, az ismeretlenbe való fejestugrás, az meg nem biztos, hogy a munkában kell, hogy ezekkel kísérletezzen. Túl nagy a tétje. Akkor inkább extrémsport, túra, társasjáték stb stb stb.


És hozzáteszem, hogy mindennek ellenére maximális tiszteletem az Elon Musk-oknak, Richard Bransonoknak és mindenkinek, aki hittel és lelkesedéssel és ehhez mérten kitartóan sok és hatékony munkával felépített valamit, elért egy célt és még élvezi is. De ezek nem főnöki vagy egyéb nyomásgyakorlás hatására teszik amit tesznek, hanem nagyon élvezik is. Nem kell magukat győzködniük állandóan.

2018. ápr. 11. 14:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!