Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A fizetés munkanap vagy...

V3ntur4 kérdése:

A fizetés munkanap vagy naptári nap után jár?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Érdekelne, hogy ha április 3-án kezdtem az új munkahelyemen (1-je vasárnap, 2-a húsvét hétfő) akkor a fizetésem 100%-ban fogom megkapni, vagy a két napot lefogják vonni arányosan, habár nem munkanapok voltak? Máshogy fogalmazva, a fizetés a hónapban szereplő a munkanapok után jár, vagy naptári napok után? Előre is köszönöm minden válaszadónak.

2018. ápr. 11. 17:29
 1/6 anonim ***** válasza:
32%
Munkanap. A TP jár naptári napra.
2018. ápr. 11. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ. Ez azt jelenti, hogy a fizetésem 100%-át fogom megkapni, még úgy is, hogy 2-án (munkaszüneti napon) még nem voltam alkalmazva?
2018. ápr. 12. 10:17
 3/6 TappancsMancs ***** válasza:
Amennyit dolgoztunk arra jár fizetés vagyis ledolgozott munkanapok után. Kivételek pl a fizetett ünnepnapok ami a nevével egyezőt jelent.
2018. ápr. 12. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Szia, Köszönöm a válaszod. Pontosan ezért nem vagyok biztos a dologban, amit Te írtál. Április 2 fizetett ünnepnap volt. Viszont engem csak 3-án alkalmaztak. A kérdésem az, hogy megkapom-e a 100% os fizetésemet a hónapra, vagy mivel volt egy piros betűs ünnep, így egy nappal kevesebb bér jár? Üdv, és köszönöm.
2018. ápr. 12. 11:24
 5/6 TappancsMancs ***** válasza:
59%

A munkaszerződésedben amelyik naptól szól a szerződés onnantól jár a fizetés. Az április 3. az neked még ezek szerint nem szerződéses napod így arra nem jár semmi - függetlenül hogy az ünnepnap volt e. Vagyis egyszerűen akkor még nem álltál munkában.


Lebontható ha még kérdéses másképp is.


április 1 vasárnap - itt kezdődött az április


április 2 hétfő - fizetett ünnep de nyilván csak annak aki munkában állt


április 3 kedd - innentől állsz munkában így ettől kezdve számolnak a munkanapjaid


Ez azt jelenti hogy az április hónapból az elő fizetett nap neked még nem volt munkaviszonyban. Egy napot le kell számolj a havi lehetséges hétköznapi munkanapok számából.


Az hogy ünnepnap volt e az lényegtelen, hanem a lényeg hogy mire fizetnének neked ha még nem volt akkor munkaviszonyod? Ma van április 12. csütörtök, ha mától szól valakinek a munkaviszonya az sem kap fizetést tegnapra.

2018. ápr. 12. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Szuper, köszönöm szépen. Tiszta ;) Magyarul áprilisban -1 nap fizetés jár nekem. Üdv
2018. ápr. 12. 14:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!