Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Átlagbér-az mi a lótököt...

Átlagbér-az mi a lótököt jelent? Ld hirdetés szövege

Figyelt kérdés

Itt egy hirdetés


Ügyfélkapcsolati munkatársat keresünk 6 órás részmunkaidőben. Budapest, bejelentett, átlagbér:150.000 nettó. Érd.: Privátban


Átlagbér. Az micsoda?

Az átlagbér fogalmát persze értem, csak azt nem, hogy nekem a leendő munkavállalónak ehhez mi közöm???

Az átlagbér ugye úgy jön ki hogy a cég összes emberének bére (benne a főnökség horror fizetése is nyilván) osztva az össz létszámmal. És így kijön hogy nettó 150.000 az átlag....


NA de nekem ehhez mi közöm???

Engem az érdekel ÉN mennyi kapok majd!!

Mert attól hogy 150 azb ÁTLAG én még simán kaphatok minimál nettó 90-et is nem?


2018. ápr. 12. 11:52
 1/5 anonim ***** válasza:
40%

Nem, félreérted.

Valószínű a pozíciónak van teljesítményarányos része is, így a fizetés változhat, de körülbelül ennyi.

2018. ápr. 12. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
60%

Ne legyél már buta. Az azt jelenti hogy 3 havi átlagban nettó 150 ezer. Mivel valószínűleg lesz teljesítményarányos része a jutalmazásnak.

Mondjuk májusban keresel: 140 ezret

júniusban keresel: 160 ezret

júliusban keresel: 150 ezret.


Átlagbér: 150. Világos?

2018. ápr. 12. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nem vagyok buta a jelen munkaheyemen az átlagbér azt jelenti amit leírtam az összes ember fizetése bele egy kalapba és abban benne van a nagyfőnök meg a takarító is, majd osztva a létszámmal.

És kijön egy marha jól hangzó átlagbér amivel lehet az éves cégértékelésben villogni hogy itt nálunk nettó 220 az átlagbér.

Igaz, csak épp az emberek egy része még bttoban se kapja meg a 200-at nemhogy nettóban és ők ilyenkor agyvérzést kapnak amikor hallgatják a nagyfőnököt értékeléskor hogy nettó 220 az átlag ők meg hazaviszik a nettó 120-at.

2018. ápr. 12. 13:07
 4/5 anonim ***** válasza:
30%
A hirdetésben az "átlagbér" minden kétséget kizáróan és egyértelműen azt jelenti, amit a 2-es leírt. Tipikusan akkor adják meg így, ha valami miatt változó havonta a bér (pl. több műszak van és délutános / esti műszak a pótlékok miatt többet keres).
2018. ápr. 12. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
30%
Mint a sokéves átlag... Olyan vagy.
2018. ápr. 12. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!