Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Részmunkaidős állás átmenetileg?

Részmunkaidős állás átmenetileg?

Figyelt kérdés

Nincs állásom, így a részmunkaidő is jobb, a semminél. Amíg lesz lehetőség másikra. Viszont átmenetileg kellene, ezért bűntudatom van. Szoktam jelentkezni ilyesmire, de mindig megkérdezik, hosszú távra kelenne-e, ilyenkor visszamondom az egészet. Aztán persze megbánom, mert a teljes munkaidős lehetőség addigra nem jön össze.


Nincs pofám akár pár hónapig részmunkaidőre elmenni, amíg nem lesz más.


Vagy én reagálom túl?


2018. ápr. 18. 14:15
 1/8 anonim ***** válasza:
46%

Igen, te reagálod túl, sőt, úgy tűnik, nem megoldásokat keresel, hanem kifogásokat (bocs, de ez az igazság és az igazságra való rávilágítással hátha segítek egy kicsit).


Ugyanis a munkahelyek nagy része próbaidővel vesz fel, amikor is MINDKÉT FÉL BÁRMIKOR, INDOKLÁS NÉLKÜL FELMONDHAT. tehát könnyen lehet, hogy Te jelentkezel valahová és 3 hét múlva már nem is leszel ott, mert felmondtak vagy Neked nem jön be a munka.


"Viszont átmenetileg kellene," -ezt se nagyon értem... lehet, jelentkezel egy helyre, ahol részmunkaidős vagy és ha elégedettek Veled, még az is lehet, hogy átvesznek teljes munkaidőre... Persze, ha meg se próbálod... meg aztán ki tudja, mikorra lesz normális állásod?


Szóval nyugodtan menj el addig részmunkaidőre, amíg nem találsz egy tuti állást - részmunkaidős munka esetén még állásinterjúra is könnyebb elmenni.

2018. ápr. 18. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Kis kiegészítés az előző hozzászóláshoz: a próbaidő általában 3 hónap szokott lenni - addig bármelyik fél azonnali hatállyal felmondhat.
2018. ápr. 18. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Probaido utan sem aggodom, egy honapot hatha kivarja a masik fel is
2018. ápr. 18. 16:07
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem értem, miért lettem lehúzva és nem a százalék miatt kérdezem, mert azt pont letojom: de akkor szerintetek, ha van valakinek egy lehetősége részmunkaidőre, akkor ne menjen el dolgozni, hanem várjon a teljes munkaidős állásra, ami lehet, hogy akár egy évig sem fog bejönni? Egy biztosat a bizonytalanért? Szerintetek így kéne?...

érdekes személet, különösen annak fényében, hogy azt sem tudjuk, vidéken él-e a kérdező, illetve van-.e valamilyen képzettsége?

nyilván, ha IT-s lenne, akkor nem ezt válaszoltam volna.

2018. ápr. 19. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

nem én voltam. nyomok rá egy pluszt.

amúgy ezen az oldalon ne lepődj meg. Azért is lehúznak, ha levegőt veszel. minusz huszat estem egy hét alat...

2018. ápr. 19. 11:25
 6/8 anonim ***** válasza:

Köszi, de mondom, nem a % érdekel, hanem, hogy mások szerint miért rossz a válaszom? nekem az az elvem, hogy ami van lehetőség, azt meg kell ragadni - nem a csodára várni (bocs kérdező, ez nem Rád vonatkozik)

Ezt akkor tanultam meg, amikor kerestem állást, és olyant találtam, ami nem igazán tetszett, de elvállaltam, "ugródeszkának" gondoltam, majd ha lesz jobb, továbbállok. Aztán ottlétem alatt egyre jobban megtetszett, megszerettem :-)

2018. ápr. 19. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
nem nem ezt meg kell szokni. Ha másnak nem tetszik a válaszod, mert mondjuk neki fáj a hasa, akkor inkább lepontoz. Többször írtam már az oldal készítőinek, javaslattal, marhára nem érdekli őket.
2018. ápr. 19. 12:51
 8/8 A kérdező kommentje:
témánál maradva: nekem csak tényleg átmenetileg kellene, akár teljesen más témakörben, mint ahová elhelyezkednék. Megvan a cél, de nem úgy alakul a dolog, ahogy terveztem.
2018. ápr. 19. 12:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!