Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért nem szabad nekik megmond...

Miért nem szabad nekik megmondani a fizetést?

Figyelt kérdés

Ma a vonaton szóbaelegyedtem egy 25 év körüli sráccal ,mert hosszú volt az út és így mint utastárs beszélgettünk beszéltünk.

Szó volt arról ki hol dolgozik én is mondtam hol és ő is mondta,hogy Debrecenben az IT SERVICE cégnél dolgozik ,erre mondtam,hogy pont oda is tervezek beadni önéletrajzot,mert jobb fizető állást keresek és a német nyelv is jól megy. Azt mondta,hogy ő programozó. Kérdeztem,hogy mennyit lehet keresni programozóként és azt mondta,hogy "hú ne haragudj de erről nem beszélhetünk,nem mondhatjuk".


Szerintetek miért nem mondhatják meg mennyit lehet keresni?


Úgy gondoltam,hogy legalább úgy nagyjából most megkérdezem akkor mennyi ott a pénz,hogy már már képben legyek egy kicsit de nem mondta meg,mert nem mondhatják.

Vajon miért?


Máskor mindig megmondták,ha ilyet kérdeztem valakitől. Nincs abban semmi szerintem.



2018. ápr. 22. 22:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Mert különböző fizut kapnak (ki mennyit harcol ki, mennyi tapasztalata van stb). Ha kiderül hogy a Józsi nettó 20 ezerrel többet kap egyből meg a kibeszélés, fúrás. Nem az IT servicenél dolgoztam, úgyhogy lehet ott más oka van, de én ezzel találkoztam többször is hogy a különböző fizuk miatt nem beszélbek róla ki mennyit keres a béke érdekében.
2018. ápr. 22. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
59%
Lesz@rják hogy egymást fúrják, azt nem akarják, hogy a sok alulfizetett ember szembesüljön vele, hogy kaphatna többet is, és elkezdjen interjúzni máshova.
2018. ápr. 22. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Több multi cégnél van ilyen, hogy "titok" a bér.


Aztán kiderült, hogy azt, aki pár hónapja jött oda, magasabb órabérrel vették fel, mint aki évek/évtizedek óta ott dolgozik. Beindult a bérfeszültség.

Hát ezért is...

2018. ápr. 23. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Így van, egyrészt a bérfeszültség elkerülése miatt: nemrég épp itt egy kérdező írta, hogy évek óta dolgozik egy cégnél, jól érzi magát, de a minap megtudta, hogy a kollégája ugyanazért a munkáért 30 ezerrel többet kap és ettől kezdve minden baja volt.


Meg aztán némely cégeknél egyenesen beleveszik a munkaszerződésbe, hogy nem beszélhetnek fizetésről, céges dolgokról, stb.

2018. ápr. 23. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
65%

"Több multi cégnél van ilyen, hogy "titok" a bér. "


Így van: nyugaton nem szokás "egymás zsebében turkálni", ott nem olyan központi téma a fizetés: ki mennyit tud kiharcolni magának.

2018. ápr. 23. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
36%
Ne aggódj túlságosan, az ITSH-nál retek $zar a fizetés Debrecenben. Fejlesztőként sem kap valószínűleg nettó 250-nél többet.
2018. ápr. 23. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Pár szar ezer forint miatt is képesek az emberek egymást fúrni egyrészt, másrészt tényleg semmi közöd hozzá. Annyit kap mindenki, amennyit kiharcolt magának.
2018. ápr. 23. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Sajnos sok helyen bnenne van a szerződésben, hogy nem beszélhetsz a fizetésedről, az enyémben is benne van (nem ennél a cégnél dolgozom és programozó sem vagyok)
2018. ápr. 23. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Ahogy a 8-as is írja, a legtöbb cég a szerződéseben kiköti, hogy a fizetésről tilos beszélni.

Aminek a megszegése azonnali felmondást eredményez(het) a munkáltató részéről.

2018. ápr. 23. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Mert üzleti titoknak minősül.

Egy munkaszerződés a munkavállaló és a munkáltató közt jön létre. Harmadik félnek semmi köze hozzá.

Nekem volt olyan munkahelyem, ahol még a munkarendemet sem mondhattam el.


Egyébként tényleg nem kell egymás pénztárcájában turkálni.

2018. ápr. 23. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!