Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Van aki 12 órát dolgozik 8...

Van aki 12 órát dolgozik 8 órás bérért? Létezik ilyen?

Figyelt kérdés

Nem Magyarországon élek már kiskorom óta, de sűrűn látogatok haza a szülővárosomba. Szoktam érdeklődni emberektől, hogy ki mit dolgozik és mennyit keres.

És elképedtem, hogy sokan panaszkodnak, hogy 8 órára vannak bejelentve, 8 órára kapják a bérüket, de legtöbbször 10-12 órát dolgoznak le. És a túlórát nem fizetik ki egyszerűen.

Létezik ilyen? Találkoztatok már ilyen esettel?

Egyszerűen elképzelhetetlennek tartom, hogy lenyeljem hogy a 12 óra bérem helyett 8-at fizessenek ki. Azonnal perelnék vagy munkát váltanék.

Vagy ez ennyire természetes? Vagy csak ennyire gyenge jellem az a személy akitől kérdeztem?



2018. ápr. 25. 13:45
 1/6 anonim ***** válasza:
62%
Hülye, aki ilyenkor nem vált. Főleg ekkora munkaerőhiány mellett.
2018. ápr. 25. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
75%
Mondhatni, hogy az ország két felé szakadt. Egyik felére sorra építik a gyárakat, és mellé másik 10-et. A másikba meg marad a nagy semmi, és ezt sokan ki is használják. Mit tehet az ember, ha enni akar? Aki teheti elmegy , aki nem az meg.. szomorú de ez van, és sajnos létezik ilyen.
2018. ápr. 25. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Folyt. Hiába perel, ez csak az az ember teszi akinek van tartaléka. Ezért költöztem el én is el az ország egyik részéből a másikba. Ott szó szerint az éhalál várt volna ránk, nagy szó volt már az is ha valaki 12 órát dolgozott, és 8 órát fizettek. Szerencsésnek számított!!! Itt meg, Építik a gyárakat, azt se tudják, honnan töltség fel emberekkel. Gyárakat kéne elosztani az országban, és nem mindent pár megyére tenni. Mivel nem volt más, irány munkásszálló. Ahol ingyenes szállást adnak, a rendes béren felül, ott valószínű munkáshiány van. Tudom nem lehet sokáig így élni, mert az ott lakók többsége hát olyan amilyen, napi szinten ki lell hívni néha a rendőrséget. De egy ugródeszkának jó. Nekem is az volt. Sokkal hamarabb kellett volna lépnem.
2018. ápr. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nincs szakmájuk, semmihez sem értenek, 50+ évesek, nincs más lehetőségük!
2018. ápr. 25. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Létezik. gyere hozzánk.

4-6 órás szerződésekkel 8 órát, néha 10et vannak benn, és kapják a 4 órára a pénzt utalva a többit meg elvileg zsebbe de nem igazán kapják, több hónapos csúszás vagy sehogy ee fizetik.

És akkor ledolgozik a csóka 8 órát és kapja a 4 óra után a pénzt.

És őrjöng és fogadkozik (itthagyom stb) de nem hagyja hanem marad.

Gyere hozzánk. Élőben láthatod.

2018. ápr. 26. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
#5 Köszi, kihagyom 😅
2018. ápr. 26. 10:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!