Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Melyiket választanátok? Több...

Melyiket választanátok? Több fizetés, vagy több pihenés?

Figyelt kérdés
Két lehetőség közül az egyik teljes munkaidős havi nettó 260-ért, néha túlóra lehet. A másik nettó 170-et fizet, de a héten csak 4 napot kell menni 5 helyett, és te döntöd el, mely napokon. Túlórák nincsenek.

2018. máj. 19. 11:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Az elsőt választanám.
2018. máj. 19. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
30%

Segitek:


A 260-as napi 13 ezer ft-ot fizet

A 170-es napi 10 ezer ft-ot fizet.

2018. máj. 19. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
76%

Mennyire számítana az a +90 ezer? Azért az nem kis különbség +1 napért.

Mit kezdenél a több szabadidőddel? Saját vállalkozás/továbbképzés stb? Mert akkor még elfogadható, de ha úgymond semmit, akkor kicsit luxus.

2018. máj. 19. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Értem, hogy többet fizet az előbbi, és ez fontos. Viszont a másiknál az a heti +1 szabadnap igencsak jól jöhet. Lehet bármilyen dolgom hétközben, gondolok egyet és nem megyek aznap munkába, vagy egyszerűen csak a 3 napos hétvége is jó.
2018. máj. 19. 12:03
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Celjaid vannak az eletben? Ha igen akkor az elsot. Ha csak azt a havi +90et felrerakod, par ev mulva abbol eleg szep osszeg lesz. Szerintem az az 1 nap nem oszt nem szoroz. Igy meg foleg hogy igazabol azon az egy napon amugy se csinalnal semmit. Az a kerdes hogy epiteni akarod a jovod, vagy tengodni?
2018. máj. 19. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
A több pénzt, egyértelmű, fiatal vagyok, vannak céljaim, a heti két nap még tanulni is elég
2018. máj. 19. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Havi nettó 90 ezer többet ér nekem, mint folyamatosan 3 napos hétvégét tartani. Ha hétköznap dolgom van meg kiveszek szabad napot vagy én pl irodában dolgozok itt le lehet csúsztatni a munkaórákat és tudok intézni hétköznap ügyeket munka előtt vagy után is. Megszoktam a heti 5 napot, nincs vele problémám, havi plusz 90 ezerrel viszont tudnék mit kezdeni.
2018. máj. 19. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ha nincs hiteled, tartozásod. Vagy nem kell albérletért odaadni a jó részét a 170-nek, akkor szó lehet róla. Van akinek a párkapcsolati építkezés (ismerkedés) megér annyit, hogy ennyit feláldozzon. A plusz egy nap esetleg lehetőséget teremt arra, hogy edzőterembe járjon többet, mint a heti 5 nap + túlóra verzióban. Esetleg nyelvi tanfolyamra járás, vagy magántanárral pont azon 1 hétköznapi napon. Stb. Önfejlesztés címén szerintem ez a 170 is szóba jöhet. Persze akkor ha nincs tartozás, hitel, sok számla. ÉS nem utolsósorban akkor ha ebből is tudsz félretenni valamennyit.


260 pedig akkor lehet célszerű, ha többet akarsz félretenni. Mindenképpen ezt választanám ha:

-hitelem van, tartozásom, diákhitel stb.

-gyűjtök lakásra, autóra, nem tudom plasztikai műtét (van aki emiatt vállal heti 7 napot, szóval meg kell említsem)

-szülőket támogatni kell már, (esetleg mást támogatást kell fizetnem) vagy olyan állandó jellegű kiadásom van ami ezt megigényeli

-teljes munkaidővel is tudok megfelelő sportot vinni az életembe, illetve megfelelő szinten tudom tartani a párkapcsolatomat, illetve ha nincs párkapcsolat, akkor így is lehetőségem van eleget ismerkedni (hétvégén, vagy késő este hétköznap)

- magas megtakarítás tehát, sok félretett pénznek a pár %-kal már lehet ötletelni, hogy mibe érdemes befektetni, nem valutákra gondolok, de újraeladástól kezdve bármire, amihez sok pénz kell annak a kis része kockáztatható a nagyobb bevételért


Sokat lehetne mindkettő mellett érvelni, példákat írtam, hogy összességében végülis te tudod, hogy a biztosabb önegyensúlyt szeretnél (amire jelenleg az 170-es fizetés melletti 4 munkanap) könnyebb lehetőséget teremtene. Vagy a 260-as verzióban, ahol heti akár 50 munkaóráról is beszélhetünk, de potencionálisabb esélyeket kecsegtet, viszont kockáztatja az önegyensúly elemeit (sport, egészség, párkapcsolat, stb). Ezt neked kell eldönteni. Mindenesetre bármelyik mellett döntesz, nem örök életre szól, tehát végzetes hibát nem tudsz elkövetni.

2018. máj. 19. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha azon a plusz egy napon nem csinálsz semmit, akkor az tényleg luxus. Én hasonló cipőben jártam, választhattam egy stresszes, sok munkával és túlórával járó munkát illetve egy lazább, stresszmentest valamivel kevesebb pénzért, de utóbbi mellett tudok egy másik munkával pénzt keresni otthonról, mert nem teljesen leharcolva érek haza, plusz több időm van sportolni is, így összességében jobb életminőséget tudok elérni mint az első verzióval.
2018. máj. 19. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
76%

A célokat hogy lehet elerni úgy, higy minden időd egy munkaado és annak standardjei alá rendeli 260-ért? Havi 4 nap 90 ezerhez elég ha azzal foglalkozik pl. vállalkozás -formájában amit szeret is csinálni és ehhez nem egy nagy durranás már a kezdetekben sem napi 22.500 Ft bevételt produkálnia.


Az elsővel jó esetben csak beragadna egy szinten mivel max hétvégén önerőből tudnà csak magát fejleszteni.

2018. máj. 20. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!