Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyire fogadnak el Németo-ba...

Mennyire fogadnak el Németo-ban egy magyar felsőfokú OKJ-s képzést?

Figyelt kérdés
Pl. kereskedelmi szakmenedzser. És egy magyar közgazdász diplomát???
2010. jún. 14. 22:08
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

OKJ-t semennyire.


diplomát esetleg, ha nem közgázból, de alapból nem humán szakból lenne


ott is túlképzés van, és inkább a szakmunka kelendő.


ha itthon nem állod meg a helyed, akkor szerinted külföldön hogyan?

2010. jún. 14. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Ki mondta h nem állom meg itt a helyem???

Jó állásom van, csak szeretnék kint dolgozni, szakmámban dolgozok...csak a szívem vezérel másfele:)))

Amilyen állást szeretnék, elég a technikusi,de akkor sajna az enyém nem, szal tanulhatok németül is egy szakmát...remek:D

2010. jún. 14. 22:15
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem egészen világos, hogy mit is akarsz, de Németországban jelenleg nagy probléma, hogy az itteni fiatalok sem tudnak szakmát tanulni, mert nincsenek olyan üzemek, vállalatok, ahol kiképeznék öket. Ha jól értem az utolsó mondatodat, akkor te itt szeretnél újabb valamit megtanulni - erre semmi esélyed sincs.

Egyébként meg menedzser illetve közgatzdász rengeteg van állás nélkül itt is, nem valószinü, hogy egy külföldit vennének fel bármelyik munkahelyre is, ha van hazai is.

2010. jún. 14. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Amit a 2. ír az baromság.

A helyzet az, hogy ez attól függ mihez értesz adott szakmán belül.


Programozásból például senki nem fogja megkérdezni, hogy OKJd van vagy Diplomád vagy Doktori titulusod.Leültetnek egy géphez és ha tudsz fasz*n programozni akkor megkaphatod az állást.

2010. jún. 14. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
50%
Nem értem mért kell az elsőt mindig lepontozni.. :D szerintem tök vicces.
2010. jún. 14. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem akarlak megbantani, de szerintem az OKJ-t nem fogadjak el (a neveben is benne van, hogy orszagos meg nem nagy durranas, bocsanat). En eltem Nemetorszagban. Ott ugy mukodik a dolog, hogyha nem vagy nemet allampolgar, hatranyban vagy EU-skent is. Az EU-sok masodrenduek, aki meg se nem nemet, se nem EU-s, az harmadrendu a munkalehetosegek teren. Nehez munkat talalni igy es a diplomasok tobbsegenek is honosittatni kell a diplomajat. Tehat nem ugy van, hogy oda mesz egy magyar diplomaval es ugy, ahogy van, azt elfogadjak.


Ami opcio: magyar cegtol kimenni. Nekem egyik rokonom dolgozik Nemetorszagban. O az epitoiparban melozik es rengetegen dolgoznak ott magyarok. De magyar cegnek dolgozik, szoval azert nem neztek, hogy milyen orszagbol van a kepzettsege. Ha magyar cegen keresztul mennel, egyszerubb lenne...bar ilyen jellegu OKJ-vel nem sok eselyed van. A ketkezi munkara van Nemetben nagy igeny a nem nemet dolgozoktol... hegesztok, komuvesek ilyesmi munkak vannak, de azokbol sok, ugyhogy ha valaki akar menni, akad neki munka.

2010. jún. 15. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!