Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Pályakezdőként ti hogy találta...

Pályakezdőként ti hogy találtatok munkát a szakmátokban? Mindhez 1-2 év tapasztalatot kérnek jobbik esetben, ha nem többet.

Figyelt kérdés

Reménytelennek látom, hogy találjak munkát a szakmámban.

Tényleg nem marad semmi, mehetek gyárba vagy más hasonló betanított munkára?



2018. máj. 29. 12:12
 1/9 anonim ***** válasza:
18%
egy kevésbé neves egyetemen végeztem gazdaságinformatikus szakon, mellette csináltam egy cisco ccna-t, jelentkeztem egy céghez juniur network engineernek, felvettek ott dolgozom lassan 1 éve
2018. máj. 29. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
40%
Erre jó suli alatt a szakmai gyakorlat.
2018. máj. 29. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
86%
de igen igaza van a másiknak, nekem is azt kellett volna csinálnom csak sajnos nem tettem meg
2018. máj. 29. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
36%

Engem oda vettek fel később, ahol az egyetem alatt gyakorlaton voltam. Szóval tényleg nem hülyeség.


Egyébként ne add fel, küldd el az önéletrajzodat sok helyre, esetleg keress egy fejvadász céget, aki segít neked.

Nem tudom mi a végzettséged, de szerintem általánosan elmondható, hogy jó munkaerőből nagy hiány van Magyarországon, és hidd el szívesen vesznek fel lelkes pályakezdőket is. Ne foglalkozz azzal, ha szakmai tapasztalatot várnak, küldd el, hátha bejön. Semmit nem veszítesz, maximum nem hívnak be interjúra.

2018. máj. 29. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
46%

Sehogy.

Amikor oda mész valahova akkor lekell ordítani a hajat az ember fejéről aki odahív a jelentkezésed alapján. Hogy árulja el, ha ő se, meg senki se vesz föl dolgozni akkor miből honnan hogyan legyen gyakorlat megtudja mondani ??? Elkell menni Pestre, hogy valaki bejárasson, aztán vissza jönni, hogy az ilyen szemét dörgölje a markát. Akkorát tudnák ma már alá rúgni az ilyen szemét rosszindulatú embereknek, hogy csak úgy röpülnének.

2018. máj. 29. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
49%

Sehogy. Szivok az egesszel. Par honap tapasztalatom van, neha behivnak, de vicc az egesz... Persze a fejedhez vagjak, miert nincs 1-2 ev?


Talan azert mert nem alkalmaznak? Ordogi paradoxon

2018. máj. 29. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
57%
MSc végére volt 3 év gyakornoki tapasztalatom.
2018. máj. 29. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nekünk nem volt külsö gyakorlati hely, a suliban volt a gyakorlat :(
2018. máj. 29. 19:34
 9/9 anonim ***** válasza:
A mesterképzés utolsó előtti félévének vége felé kezdtem el állásokra jelentkezni és interjúkra járni. Valahol tetszettem, de nekem nem tetszett a cég, avagy az ajánlat, valahol én nem tetszettem, nem hívtak vissza. Végül a kereslet találkozott a kínálattal és ott dolgozom 3 éve. Szándékozom is maradni az ötödik évfordulómig legalább, mert jól mutat ennyi egybefüggő szakmai tapasztalat az önéletrajzomban egy helyről. Már így a harmadik év után sem lenne nehéz továbblépnem.
2018. máj. 30. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!