Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy könyvelőiroda nyitásával...

Egy könyvelőiroda nyitásával mennyit lehet keresni?

Figyelt kérdés
21 éves vagyok és könyvelő szeretnék lenni. Hosszútávon szeretnék egy könyvelőirodát nyitni. Ez mennyire lenne jövedelmező? Tudom, ez biztos nagyon sok dologtól függ, de mégis.

2018. jún. 1. 12:32
 1/6 anonim ***** válasza:

Hat a nyitás az csak viszi a pénzt, a beérkező munkától függ a kereset..


Amúgy a könyvelést elég könnyű lesz a közeljövőben automaizalni, de szerintem Magyarországon meg nem annyira fenyeget ez a veszély.

2018. jún. 1. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A könyvelőiroda nyitásával semennyi pénzt nem lehet keresni, tényleg csak viszi a pénzt - sőt, nem is mindenkinek van irodája.

Több olyan ismerősöm van, aki otthon könyvel, oda mennek hozzá az ügyfelek.


Ami a keményebb dió, hogy ügyfeleket szerezz - és én azért nem tenném olyan nagyon távoli jövőre a könyvelés megszűnését: a KATA adózás bevezetésével eleve sok ember kiesett a könyvelőktől, némeléyik nek azóta sincs, nekem is csak időszakosan/részlegesen.


A másik: online pénztárgép, számlázz.hu, NAV álatlé elkészített adóbevallás, egyre több adásvétel interneten, leellenőrizhető környezetben zajlik, EKÁER, stb.

2018. jún. 1. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ja, és arra felkészültél (2-es vagyok), hogy könyvelőként folyamatosan tanulnod kell, állandóan lépést tartani a pillanatról pillanatra változó jogszabályokkal, stb.

A továbbképzések, anyagok pedig nem kevés pénzbe kerülnek.

Persze, ha van megfelelő ügyfél - köröd, akkor jövedelmező lehet - de ezt így senki nem tudja megmondani, mennyit lehet keresni: hány ügyfél, milyen minőségűek, cégek vagy kisemberek, stb.

2018. jún. 1. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Jól ellettem bizonytalanítva :/ Akkor pénzügy területen mi legyek? Mi az amit érdemes lenne csinálni?
2018. jún. 1. 15:59
 5/6 anonim ***** válasza:
Mondjuk ugy, hogy előtte 10-15 évet dolgozol egy munkahelyen könyvelőként és kitanulod a szakmát
2018. jún. 1. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az anyósom könyvelő, saját irodával, és nagyon jól keres. Igaz, rengeteget dolgozik, és folyamatosan tanul, pedig már 60 éves. De nagyon sokáig alkalmazottként dolgozott, mikor a gyerekek nagyok lettek, akkor nyitott saját irodát. Sokszor estig dolgozik, illetve hétvégén is, vagy épp akkor jönnek az ügyfelek, tehát nagyon rugalmasnak kell lenni.
2018. jún. 1. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!