Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ennyire rugalmatlanok fizetés...

Ennyire rugalmatlanok fizetés téren még hiányszakmában is?

Figyelt kérdés

Nagy multiról van szó. Interjú végén 600k-t kértem, pár nap múlva szóltak, hogy engem szeretnének felvenni, ajánlottak 500-at. Elutasítottam, mondtam legyen 550, ez kettő közötti középút, mindketten valamennyire kompromisszumot kötünk. Eltelt 4 nap, semmi válasz.


Nem értem ennek az okát. Ha a jelentkezők közül engem választanak ki, 10%-ot már nem tudnának rá adni?

Nem hiszem, hogy túl sok jelentkező lett volna, mert hiányszakmáról van szó. +10% bérigény miatt inkább mást vesznek elő?


Ennyi eltelt nap után nem tudom, hogy számíthatok-e részükről bármilyen válaszra, ennyi idő telt el az interjúm után is, amikor közölték, hogy felvennének.


Egyébként is, fordított helyzetben én már csak azért is megadnám azt a +10%-ot, mert aki kiáll magáért és többre értékeli magát, az a cég alkalmazottjaként a cég érdekeiért is hasonló módon küzdene tárgyaláskor, mint az, aki könnyen enged. Ebből az okból kifolyólag én elvből nem fogadom el soha sem az első ajánlatot, pedig igazából az is jó lett volna. Szerintem ha igazán fontos vagyok nekik, akkor megadják.


Mire számíthatok? Elrontottam? Vagy ha nem jön válasz, akkor jobb is, ha nem megyek?



2018. jún. 1. 12:36
1 2 3 4 5 6 7
 1/63 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem simán volt egy nálad sokkal jobb jelentkező
2018. jún. 1. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/63 anonim ***** válasza:
92%
Te tudod hány év tapasztalatod van és mennyit fizetnek általában stb. Kevés tapasztalattal pl általában el kell fogadni amit ajánlanak nem nagyon van tárgyalás. Amúgy meg annyit adnak amennyit akarnak, ha nem kellesz nekik biztos volt más aki annyiért elvállalta. Nem hiszem érdekli őket, hogy kiállsz e magadért az érdekli őket, hogy megvan e a tudásod és a lehető legkevesebbet fizethessék nincs korlátlan pénz sehol minél kevesebb annál jobb. A végét nem nagyon értem. Ha nem jön válasz akkor hogyan mennél?
2018. jún. 1. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/63 A kérdező kommentje:
Ha lett volna, akkor nem engem választottak volna ki.
2018. jún. 1. 12:45
 4/63 anonim ***** válasza:
100%
Nem alkudozik sok cég, mert van egy keret a fizetésre. Egyszerűen szóltak a második szimpi jelőltnek, hogy ennyiért vállalja-e. Ne hidd hogy egy cég meghunyászkodik ennyire.
2018. jún. 1. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/63 A kérdező kommentje:

" A végét nem nagyon értem. Ha nem jön válasz akkor hogyan mennél?"


Ezzel arra gondoltam, hogy ha már felvételkor ennyire rugalmatlanok, akkor szerintem a későbbiek során is erre lehetne számítani, ha pl. 2-3 év múlva kérnék béremelést, mert fejlődtem. Ebben az esetben jobb is, hogy elkerüljük egymást a céggel.

2018. jún. 1. 12:49
 6/63 anonim ***** válasza:
83%
Jó lenne tudni, hogy milyen szakma meg ulyenek.....
2018. jún. 1. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/63 anonim ***** válasza:
91%
Ez nem rugalmasság kérdése egyébként. Szimplán van egy keret amit bérednek szántak. 50.000-rel több nem fér bele. Ennyi. Ha te elmész a boltba 10.000-rel, de 11000-a termek, akkor nem kapod meg. Hiába kell neked
2018. jún. 1. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/63 anonim ***** válasza:
84%
Nem egyeztek az elképzeléseitek, ennyi. Keress másik melót, innen csak akkor szólnak vissza ESETLEG, ha a helyetted felvett embert próbaidő alatt kirógják.
2018. jún. 1. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/63 anonim ***** válasza:
67%

Multinál nem ilyen egyszerű. Egyszer cégen belül akartam váltani, de nem sikerült megegyezni, akkor mesélt erről a hr-es. Azt mondta, tök megérti, hogy többet akarok, meg az érvelésemmel is egyetért, de arra a pozira ennyi a fizu és pont. Nemhogy többet, de kevesebbet se adhatnak, csak pont annyit. Állítólag volt olyan jelentkező, aki kérte, hogy tízezerrel kevesebb lehessen a bruttója, hogy kapjon albérlettámogatást (vagy mit), de nem lehetett neki kevesebbet adni, mint ami a nagykönyvben meg van írva.

Ha pedig valamiért a te kedvedért mégis kivételt tennének, akkor a 4 nap még semmi. A hr-es írt a főnökének, az elolvasta, kiment kávézni, aztán elfelejtette. Másnap reggel rákérdezett a hr-es, akkor a főnöke tovabbküldte a az ő főnökének, aki most a mittuoménmilyen menedzserrel megtárgyalja, hogy mehet e, és majd jövő héten visszír. De jó idő van, lehet, jövő héten nyaralni megy, és csak utána ír vissza, és még pár nap, mire az infó visszajut a hr-eshez. aki majd értesít téged.

2018. jún. 1. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/63 anonim ***** válasza:
30%

Ennyi pénzért bárkit találnának, gyakorlatilag nincs olyan szakma Magyarországon, sem olyan (alkalmazotti) pozíció, ahova ennyi pénzért ne találnának embert.

Pont nem kellett a cégnek egy ilyen alkudozó kis hülyegyerek. Találtak mást aki kevesebbért is elvállalta, ennyi.

2018. jún. 1. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!