Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Dolgoztál már a Mekiben vagy...

Lol2 kérdése:

Dolgoztál már a Mekiben vagy a Burger Kingben?

Figyelt kérdés
Mi volt elsőnap a feladatod ? Milyen volt?

2018. jún. 3. 18:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
6%
Nem volt semmilyen, ugyanis nem dolgoztam ott.
2018. jún. 3. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
97%
A feleségem ellenben dolgozott 2 hetet a BK-ben. Egyszer, mikor senki sem volt az üzletben leült egy székre. Jött a manager, és mondta, hogy ezért akár ki is rúghatná, a feleségem meg mondta, hogy hajrá, és így ért véget egy szép karrier.
2018. jún. 3. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
100%

Mekiben dolgoztam, és nagyon gáz munka. Alig fizetnek, stresszes.

Nem mennék többet.

2018. jún. 4. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Stresszes munka, nagyon kevés pénzért, SOK SOK paraszt bunkó embert kell kiszolgálni. Nem véletlen, hogy nyugaton helyi embert nem látsz ott dolgozni.
2018. jún. 5. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Mindkettőben dolgoztam. Sajnos.



Burger King, első nap: Fél órával műszak kezdés előtt meg kellett érkezzek, nem sokkal később, mikor kaptam a munkaruhát, mondtam a menedzsernek mi a méretem, erre ő kioktatóan: ,,Olyan méretben kapsz, amilyenbe van!" - itt volt az a pillanat, mikor rádöbbentem, hogy az általános sztereotípiák az ilyen helyekről IGAZAK, és kicsit félve is mentem le a "pályára", ahol lefagyasztott húsokat tologattam be sülni, majd tettem őket be a tárolóba, hogy azokból csinálják a szendvicseket. Egyszer megmutatta a menedzser csaj, utána nyomjam egyedül. Az egész napom ebből állt:

,,- Tolj le egy tál whoppert, utána egy tál burgert, aztán még egy tál whoppert!"

Mikor megállt kicsit a forgalom, és leállhattam ezzel, ismerkedve beszélgettünk picit a szendvics készítő csajjal. Tartott vagy fél percig a jó hangulatú csevej, ekkor a drága kis menedzser csaj hátrajön: ,, - Na, ha ilyen jó itt a hangulat, el is kezdhetsz mosogatni!" Szörnyen hosszan telt az a 7 óra, és már az első nap után úgy voltam, hogy ennyi volt. De muszájból maradtam. Pedig munkacipőt sem kaptam, a saját cipőmmel voltam ott hetekig, mire kaptam. Aztán vendégteret takarítottam rendszeresen, majd kasszáztam. 3 hónapig bírtam.


Meki: Átöltöztem, és mondtam mi miatt jöttem. Mondták, hogy kasszát fogok tanulni. Szimpatikus volt, hogy itt egy egész nap oktattak, és nem mint a BK-ben, mindent tanulj meg magadtól. Jobban működött az itteni rendszer. De ezt végül 1 hónap hagytam ott, ide anno csak azért mentem, mert heti kifizetés volt az I Love Diákmunka Iskolaszövetkezetnél (Isten nyugosztalja:D), és nagyon kellett a pénz.


Én a mekit javasolnám, mégha az is sokszor egy horror meló.

2018. jún. 5. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszi szépen ! Akkor szerintem egyenlőre kihagyom:D
2018. jún. 6. 17:04
 7/11 anonim ***** válasza:
94%

Mekiben dolgozom kb két hete. Borzalom.

Már első nap b'szogattak, hogy lassú vagyok, menjek onnan, többször félre is állítottak.

Zsemlét kell sütnöm és dresszingelnem. Jön folyamatosan a rendelés, a termelés irányító mondja és mondja, hogy mit szeretne, qrva flegmán, én csinálom, 2-3-an nézik. Nincs ott 1 percen belül 8 sajtburger, vagy 6 big mac, ki a hibás? Én. Süssem a zsemlét, dresszingeljem, közben tegyem be a másik adag zsemlét is. Sokszor nincs időm feltölteni a dresszing asztalt, vagy hozni még zsemlét, mert csinálni kell a szendvicseket, ki a hibás? Megint csak én, pedig 2-3-an még ott vannak, beszélgetnek, mi volt a gyerekkel az oviban, az iskolában, mit eszik meg mit nem stb. Van, hogy mást mond, mint ami kellene vagy más mennyiséget, akkor én vagyok a hülye meg a fogyatékos, mert nem azt csinálom amit mondott... Pl ma is mondja, hogy kér 2 big macet, megcsináltam, erre mondja, hogy hát ő 3-at kért. Szerencsére más is hallotta, hogy 2, és megvédett.

Ha én hibázok flegmák, mint az állat, ha ők, a műszak vezetők, akkor az természetes, mert fáradnak...

Ha nincs rendelés folyamatosan takarítani kell, akkor is, ha már mindent letöröltél 5-ször, ha egy pillanatra is megállsz, jönnek, hogy te mit állsz ott, miért nem látod meg a munkát, azonnal menj hűtőt pucolni, fényezni, csempét mosni. Mindenbe belekötnek, pl nem pont középre nyomod a ketchupot a burgerre, ezért a vendégek nem fogják venni és nem lesz szükség a munkádra... Micsoda tragédia...

Semmit nem mondanak meg merre van, keresd meg, ne kérdezősködj, mert azt könnyebb...

A felvételin bezzeg ment a fényezés, hogy itt mindenki milyen jó fej, vidám, fiatalos csapat stb. Aki ezt mondta pont ő a legnagyobb flegma és bunkó.

Nem tudom meddig bírom még, de nem fogom eltűrni sokáig ezt a bánásmódot, nem szorulok rájuk szerencsére.

Ruhát én is 2 számmal nagyobbat kaptam, mert nincs másik...

2018. jún. 6. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Ja és tilos támaszkodni, a műszak vezető ha meglátja ordít, hogy 2 embert fog hazaküldeni, ha még egyszer meglátja, de az nem ám az X meg az Y lesz, a kedvencek, pedig ő is támaszkodik, meg az oktatók is, nekik lehet telefont nyomkodni meg lazulgatni is.
2018. jún. 6. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

Mekiben fogok dolgozni.

Nekünk első nap videókat kellett nézni, hogy hogy készül ez meg az.

Masodik nap meg beosztanak valahova és azon az állomáson lesz egy ember aki segít. (Nekem legalábbis ezt mondták hogy ez lesz)

2018. júl. 20. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Örülj neki, ha egyszer megmutatja, utána csináld te.

Én a napokban néztem meg a krumplis videót, azt mondja a műszakvezető, hogy jó, akkor tessék, csináld, meg se mutatta, biztos megjegyeztem egyből mident...

2018. júl. 20. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!