Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Angol és német felsőfokú...

Angol és német felsőfokú nyelvvizsgával, pénzügyi mesterdiplomával hogyan lehet elhelyezkedni Magyarországon, ILLETVE küldöldön? (Ausztria, Németország, stb. )

Figyelt kérdés

Budapesten, a Corvinuson szeretnék Pénzügy-számvitelt tanulni, VAGY pedig Bécsben a gazdasági egyetemen. Fontosak a gyökereim, ezért a Magyarországon való tanulást preferálnám, DE nem vetem el a külföldön tanulás lehetőségét sem.

Karrier szempontjából hol lenne előnyösebb tanulni, illetve hol nagyobb a valószínűsége az elhelyezkedésnek?

Hol milyen fizetésre, pozíciókra és munkalehetőségekre számíthat egy olyan kezdő, aki egyetem közben gyakornoki munkát végez egy cégnél?

Értelmes, érthető, segítő szándékú válaszokat várok, nem pedig a tipikus magyar, rosszmájú, lefitymáló, panaszkodó és negatív megjegyzéseket.

Előre is nagyon köszönöm mindenkinek :D.



2018. jún. 5. 10:45
 1/7 anonim ***** válasza:

Hát azt nehéz megmondani h mi lesz X év múlva.

Gyakornokként dolgozni egyetem mellett első évben szerintem kizárt. A bér nettó 850 körül mozog többnyire. De persze vannak kivételek plusz és minuszt tekintve is.


Ez az elhelyezkedési dolog elég relatív gondolj bele hogy hány embert vesznek fel minden évben adott szakra.

Nagyon sok múlik a szerencsén és a kapcsolatakon főleg pályakezdők esetén. Szóval ha akarod és vannak kapcsolataid akkor mindenhol elfogsz tudni helyezkedni.


Az hogy hol szerezted a diplomád kevés, azt kérdezik hogy mit csináltál még Corvinus mellett.

Lehet diákszervezetezni, esetversenyekre menni, gyakornokként dolgozni, Erasmusra menni (akár Bécsbe).


Azt is érdemes mérlegelni, hogy anyagilag mint engedhetsz meg magadnak. Mennyiből tudsz gazdálkodni egy hónapban stb. Lakhatási kiadások is rengetegek tudnak lenni

2018. jún. 6. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Én úgy gondoltam, hogy másod-vagy harmadéves koromtól(vagy amikor összejön) lennék gyakornok, Erasmusra mindenképpen szeretnék menni, versenyezni is szeretnék, illetve célom, hogy mindig ott legyek a topban, az események körforgásának közepében. Nem "csak elvégezni"szeretném az egyetemet, hanem JÓL elvégezni :D.

Remélem így jó munkalehetőségekre számíthatok majd.

2018. jún. 7. 06:42
 3/7 anonim ***** válasza:

hát ezek szép célok :) Egy nagy egyetemen elég nehezen megvalósítható. El lehet menni Hök-ösnek. vagy szakkollégiumba jelentkezni.

De tény h nehéz ügy kilógni a tömegből

2018. jún. 7. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nekem mindig azt mondják, hogy a Corvinuson kevés kiemelkedően jóképességű hallgató van, és gyakran lenézik ezt az egyetemet. De szerintem az átlag mindenhol ugyanolyan lehet, de én semmiképpen sem az átlaghoz szeretnék tartozni :D
2018. jún. 7. 15:52
 5/7 anonim ***** válasza:

Csak annyit megjegyeznék, hogy elég nagy különbségek vannak a diákok között javarészt hozzáállást tekintve.

Tehát maga az egyetem lehetőségeket nyújt és vagy élsz velük vagy nem


Ha tényleg egy zseninek tartod magad, akkor bárhol az lehetsz

2018. jún. 9. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem tartom magam zseninek, vagyis szerintem az én szintem még nem számít annak. Tanulni szeretnék, tanulni tudok, jó a memóriám, és céltudatos vagyok. De szerintem ez hozzáállás kérdése. Én inkább arra lennék kíváncsi, hogy milyen kompetenciák, tapasztalatok szükségesek, hogy sokat érjen egy közgazdász diploma. Nagyon köszönöm mindenkinek az eddigi válaszokat :D
2018. jún. 10. 01:00
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Nyelvismeret fontos 3 folyékonyan.

Sok esettanulmány verseny, szakkolégium is előny

Erasmus is előny tud lenni vagy más csere program.

Demonstrátorság vmelyik tanszéken

A jegyek önmagukban lényegtelenek, inkább az egyetem melletti tevékenység fontos és sokat nyom a latba.

2018. jún. 11. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!