Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért mélyül ennyire a szakadé...

Miért mélyül ennyire a szakadék a társadalomban pénzügyi szempontból?

Figyelt kérdés
Szinte teljesen eltűnt hagyományos "középosztály", kis túlzással csak olyanokat ismerek, akiknek mindig spórolnia kell és alig jön ki így is meg akik ész nélkül szórhatják a pénzt bármire.
2018. jún. 12. 19:49
 1/1 anonim ***** válasza:

Inkább földrajzi alapon érzem ezt.

Értsd - városban lakók (főleg a fővárosiak) vs. kistelepüléseken, falvakban lakók.


Az anyagi helyzet egyébként az tényleg olyan, hogy fegyelemmel, odafigyeléssel és akarattal simán változtatható. Én is "lecsúszott" családból jöttem, mégis sikerült, igaz, 12 év kemény munkájával, de egy anyagilag stabil életet létrehozni.


Egyébként meg az "ész nélkül szórja a pénzt mindenre" ez azért nagyon a te álláspontod. Lehet hogy elmegyünk moziba aztán vásárolok magamnak 20-25 Ft-ért ruhát, cipőt, sminkdolgokat, de ebben benne van az is, hogy évekig csak turiból öltöztem, naponta 2x tudtam enni, és a mai napig nagyon tudatosan vásárolunk minden értelemben.


Szóval, megint csak ismételni tudom magam - az anyagi helyzet ellen mindig lehet tenni. Persze kifogást keresni könnyebb.

2018. jún. 13. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!