Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Tényleg ennyire üres a "közgaz...

Tényleg ennyire üres a "közgazdász" állások többsége?

Figyelt kérdés

Lediplomáztam a PSZK-n (régen ez volt a PSZF) gazdálkodás és menedzsment szakon, de egyáltalán nem tetszik az egész. Maga a közgazdaságtan úgyahogy érdekelt, azért kezdtem el azt tanulni, de amint kiléptem a munkaerőpiacra hatalmasat csalódtam. Nem látok semmi izgalmat, semmi kihívást. Mindenhol marhára unalmas emberek végzik a marhára unalmas melójukat. Most épp egy munltinacionális környezetben használatos AP accounts payable pozíció szerűségbe vagyok, de ezt komolyan mondom egy majom is képes lenne megcsinálni, és BÁRMILYEN munkát látok amihez "közgazdász" végzettség kell, az előbbiek érvényesek rájuk.


Akárhány végzett évfolyamtársamat látom, mindenki fejvesztve menekül a "valóság" elöl, senki sem akar egy irodában rohadni egész nap és monoton, agyi aktivitást mellőző tevékenységet végezni, én az irodában ülést már nehezen elfogadtam, de a kihívás, bármennyi izgalom sehol nincs.


Milyen olyan állás, pozíció van szerintetek ezen a területen, ahol nem egy tök egyszerű betanított, részfeladatra koncentráló állás van, mert ezekhez tök fölös volt a diploma meg az egész.


Úgy érzem nekiállok tanulni izomból a bioszt és a kémiát és elhúzok orvosira, mert ott legalább valódi cselekedetek követik a papír megszerzését, és ha már ez eszembe jutott, ami még a problémám, hogy egyáltalán nem érzem magam hasznosnak, miért kéne annak éreznem? Egy cég irodájában ülük és termelem a profitot a nagyvállalatnak, amivel önmagában még nem lenne baj, de kombinálva azzal, hogy a munka 1 év alatt teljesen elsajátíthátó és ezáltal mononton már totál elviselhetetlen szerintem.



2018. jún. 18. 23:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
26%
akkor mi a kérdés? végezd el az orvosit
2018. jún. 18. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

A kérdés a címben található :).


De valóban, konkretizálom, hogy a jó életbe lehet ennyi ember elégedett a semmitmondó, semmi skillt nem igénylő belefásult állásával? Mi a fene van itt, senkinek nincs igénye arra, hogy amit csinál az ne minden nap ugyanaz, vagy akárcsak hasonló legyen? Minden nap bemennek az irodába és leteszik a p*csájukat és csinálják ugyanazt.

2018. jún. 18. 23:10
 3/12 Estádio de Felchút ***** válasza:
50%

Hát pályakezdőként egy sima üzleti alapdiplomával nem Te leszel az MNB elnöke, hogy finoman fogalmazzak.

Léteznek az üzleti/gazdasági életnek igen komoly területei, ahol sem pénzben, sem kihívásban nincsen hiány, de ezekhez kell egy mesterszintű diploma és 10+ év tapasztalat.

A GM egy univerzális üzleti alapképzés, de igazából önmagában elég gyengécske. Arra való, hogy kapj egy látásmódot, és felkészítsen a komolyabb üzleti tanulmányokra. Fejeld meg egy BCE Pénzügy vagy Vezszerv mesterrel, mindjárt más lesz a leányzó fekvése.

2018. jún. 18. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Most csinálom a mesterképzést, de nem tudtam menni a BCE-re, mivel nem indítottak levelezőképzéses mestert anno, csak nappalin, amire nem akartam menni.


Most vállalkozásfejlesztés mesterszakra járok, ami egy új szak. Egy újabb magyarországi mesterképzéssel, mint a pénzügy vagy vezetésszervezés nem sokban változna a leányzó fekvése, tudom mi megy ott, újra tanítják az alapozó tantárgyak nagy részét azt kész (mivel mérnököket is felvesznek a vez. szervre)


Ez is lenne a kérdésem: mik azok az "üzleti/gazdasági életnek igen komoly területei, ahol sem pénzben, sem kihívásban nincsen hiány"?

2018. jún. 18. 23:17
 5/12 Estádio de Felchút ***** válasza:
54%

Na jó, csak most, csak neked...

Business change manager

Program manager

Head of Sales

Strategy manager

Key account manager

Marketing director

HR business partner

Finance manager

stb.

2018. jún. 19. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
18%
HR business partner, lel... :D
2018. jún. 19. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Estádio de Felchút ***** válasza:
70%
Hát nálunk hr biznicc pártnerek k**wa jól keresnek, és lóphaszt nem csinálnak, szóval az egy álommeló...
2018. jún. 19. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Mindenhol ilyen manarger, olyan manager. Amiket leírtál majdnem mind minimum középvezetői szint.


A fizetés egy más téma, nekem nem az a jó állás ahol semmit nem kell csinálni és jól fizetnek, az kb most is megvan, de a lényeg, hogy a kérdésemre a válasz akkor: IGEN

2018. jún. 19. 09:40
 9/12 anonim ***** válasza:
24%

"Na jó, csak most, csak neked...


Business change manager


Program manager


Head of Sales


Strategy manager


Key account manager


Marketing director


HR business partner


Finance manager


stb."


Ezek mit csinálnak?

2018. jún. 19. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
74%

Kiegészítem:

- Business Analyst

- Könyvizsgáló

- Aktuárius

- Pénzügyi matematikus

- Gazdasági elemző

- Kockázat elemző


Ezek komolyak csak erős matek kell hozzá,GM az a szak ami semmire se jó.

2018. jún. 19. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!