Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Titeket milyen mértékben fog...

Titeket milyen mértékben fog érinteni, ha tényleg megnyirbálják a béren kívüli juttatásokat?

Figyelt kérdés

Jelenleg bérminimumot keresek, ezen felül kapok 30 ezert Ft albérlet támogatást, ami jelen pillanatban adómentes. De vajon jövőre mire készüljek? Hogy ennyivel kevesebbet fogok keresni?

Ez a megoldás kölcsönösen jó volt nekem is és a munkáltatómnak is, de most jól kitolnak velünk.

Nem kéne a cégvezetőknek a dolgozókkal együtt fellépni ez ellen? Mert így a munkáltatói terhek növekednek, ha tartani akarják a bérszintet vagy elmennek a dolgozók külföldre, mert ugye máshol se fognak plusz pénzt adni.


2018. jún. 21. 11:22
 1/10 anonim ***** válasza:
54%
Hát igen, a cégek most adnak jó sok béren kívüli juttatás minimál órabér mellett. Ez van.
2018. jún. 21. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
54%
Nagyon. Az adómentes lakáshiteltörlesztés volt eddig a legjobb. Az 5 évből épphogy csak 1 évet vehettünk igénybe és eltörlik.
2018. jún. 21. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
29%

Jár vagy 25 ezernyi cafeteria/hó.

Ezer dologból lehet választani.

Mégis egyedülálló nőként csak a kaját használom fel (szép kártya-vendéglátás) - mivel szeretek főzni, azt se mindig.


A Cafeteria többi része megy a kukába, de kb szó szerint.

2018. jún. 21. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nagyon. Évi 450 cafeteriát kapok pályakezdőként, és pl idén kikértem az egészet Edenred Ezüst kártyára, amit kvázi pénzként lehet használni (kb mindenhol elfogadják). Ugyanezt az összeget nem fogom SZÉP kártyán szállásra-vendéglátásra költeni (vagy ha igen, sokkal kevésbé éri meg nekem személy szerint) ... úgyhogy menjenek a ***-ba.
2018. jún. 21. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Na igen a SZÉP kártya... nagyon jó, de ebből is csak az szállodák és az éttermek járnak jól. Mert hiába kapnám meg ezt a pénzt rá, kenyér nem lesz belőle, ennyit meg nem szórakoznék el.
2018. jún. 21. 13:58
 6/10 anonim ***** válasza:
63%

Én eddig is SZÉP kártyára kértem, és ezután is valószínűleg oda fogom, tehát kb semennyire nem érint. Ingyen pénz nyaralásra, kajára, szórakozásra :)

Ami érdekes a cikkekben, hogy mindenről írnak, de a nyugdíjcélú megtakarításokról sehol, mi van mondjuk az önkéntes nyugdíjpénztárral?

2018. jún. 21. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Buták vagytok. Teljesen mindegy hogy készpénzért vesztek kaját vagy cafetériából, úgyis ugyan ott lesztek a végén.
2018. jún. 21. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
49%
Miért is lennénk ugyanott a végén? A fizetés mellé kapok "utalványt", amit elkölthetek kajára, nyaralásra, stb, és a "valódi" pénzem megmarad. Hogy lennék már ugyanott?
2018. jún. 21. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én azon szoktam röhögni, amikor azt mondják, hogy egyre több magyar nyaral belföldön. Persze egyrészt mert nincs pénze külföldre menni, másrészt meg mert szép kártyát kap, amit másra nem igen tud ellőni.

Én mondjuk vendéglátásra kérem az évi kb. 100 ezer forintomat, simán lekajálom egy év alatt.

Ezen felül szintén kapok 100 ezer forint kp-t évente.

Ha mindezt beépítenék a fizumba, nem lenne ellenemre.

Ha szimplán csak elvennék, annak azért nem örülnék annyira.

2018. jún. 21. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Csak arra lesz jó ez a dolog, hogy M. L. úrhoz még több pénz menjen. Ugyanis az említett úr az elmúlt években jól bevásárolt szállodákból, a kormányban ülő haverjai meg most odairányítják hozzá az összes béren kívül adott pénzt.
2018. jún. 23. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!