Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan jelentkezzek egy...

Hogyan jelentkezzek egy gyakornoki munkára?

Figyelt kérdés

Találtam jó pár állást, de mivel nem végeztem még semmilyen tanulmányhoz kapcsolódó munkát (diákmunka nem az, azt csinálom most is), így nem tudok összerakni egy önéletrajzot...

Van két nyelvvizsgám középfokon, gazdasági területen tanulok. Jövő év után végzek tavasszal.

Nyáron oké, hogy van munkám, meg utána is, de szeretnék végre normális, gyakornoki állást végezni.


Ha tudnátok bármi tanácsot adni, nagyon hálás lennék!


2018. jún. 23. 23:04
 1/6 anonim ***** válasza:

[link]


Ez segít önéletrajzot írni, nema zt mondom, hogy ezt másold le, de támpontokat ad.

Szerintem csinálj linkedin profilt ( [link] ) itt is találhatsz állást, meg sokan ezt is megnézik állásra jelentkezésnél. Szerintem regisztrálj a professionre is ( [link] )

2018. jún. 24. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönöm szépen!

Europass tesz egy logót az önéletrajzra, ugye? Lehet, akkor jobb legyen csak olyasmi sablonnal építkezni.

2018. jún. 25. 09:34
 3/6 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy a szakmádban nem dolgoztál, viszont a diákmunkák során felszedhettél pár olyan tapasztalatot, ami hasznos lehet, pl szervezőkészség (és leírod milyen formában nyilvánult meg eddig az életedben, pl ez lehet iskolai vagy szabadidős rendezvény is) vagy terhelhetőség, pénztár-gép, pénzkezelés, vagy monotóniatűrés, vevőkkel való kommunikáció.

Szóval egy pályakezdőnél ezek lehetnek támpontok egy önéletrajzhoz.

Mindent támassz alá példával. Így egy olyan önéletrajzot tudsz bemutatni, ahol nem csak felsorolások vannak, hanem bizonyítod is a készségeidet, másrészt tuti nem lesz sablonos így a hr-es/felvételiztető is emlékezni fog rá. Tegyél rá valami egyedi minimalista dizánjt is, pl szekciók közt valami egyedi elválasztást, nem sablonos betűtípus, mert ez is segít kitűnni.

Én ha önéletrajzot írok, csak az e-mail címem meg a telefonszámom adom meg rajta, ezek után pedig írok egy 2-3 mondatos "mini motivációs levelet", hogy miért jelentkezek az adott melóra. Persze ezt az adott cégre kell szabni, mert ezt szeretik, meg mutatja, hogy te tényleg náluk szeretnél dolgozni, szakmai tapasztalatot szerezni, tehát látszik, hogy törődtél a pályázattal, időt szántál rá, "személyre szabtad" és nem csak egy tucat önéletrajz.

2018. jún. 25. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: természetesen a "mini motivációs levél" után feltüntetem az iskoláimat, előző helyeimet, kompetenciáimat :D
2018. jún. 25. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Hirtelen eszembe se jutott, hogy bele lehetne írni ezeket a tapasztalatokat diákmunkából adódóan.

Még egy olyan kérdésem lenne, mindenképpen fel kell tűntetni a középiskolát? Mert 2 év után kezdtem el az egyetemet, elsőre nem vettek fel, mert nem foglalkoztam rendesen a tanulmánnyal, utána meg a mérnöki nem ment és átjelentkeztem. Nem kellene így nagyon magyarázkodjak, bár gondolom nem én vagyok az egyedüli, aki 1-2 évet csúszik. Szerencsére a suli az eddig úgy néz ki nem csúszok egy félévet sem.

2018. jún. 25. 13:00
 6/6 anonim ***** válasza:
Azt is írhatod, hogy passzív féléved volt a kutya se néz utána.
2018. jún. 25. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!