Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Dolgozzak szakmunkásként vagy...

Dolgozzak szakmunkásként vagy tanuljak nyelvet? (Részlet alább)

Figyelt kérdés

Már jó ideje szakmunkásként dolgozok, tavaly még nem volt olyan jó a bér, mint most, de az emelkedések miatt nettó 170-et kapok. (Ebből tudok is félretenni, sőt már egy ideje gyűjtögetek)


Az lenne a tervem, hogy (mivel a munkahelyem megengedi, mivel mondhatni hiányszakmában dolgozok, hogy bármikor elmenjek/ visszamenjek. 2 hónapig hetente 30-40 órát németeznék (tanfolyam + otthon készülés) és 2 hónap után visszamenni dolgozni, utána pedig félintenziven folytatni (vagy hétvégén). Illetve szeretnék Németországban dolgozni idővel, kb már évek óta vágyok oda, főként kulturális érdeklődési okokból. (Amit sajnos egy kirándulás nem tud helyettesíteni)



2018. jún. 25. 20:39
 1/3 anonim ***** válasza:
33%

Egyszerűen képtelenség napi 8 órát tanulni még akkor sem ha nagy divat ennyit ülni a könyvek felett. Valójában szerintem kb 3, max 4 óra amit effektív tanulással lehet tölteni egy nap. A nyelv még rázósabb, mert ott nincs az a fajta megértés mint ami pl matematikánál, hiszen a nyelvtanulás javarészben biflázás.


Sokkal célszerűbb ha naponta 20 max 30 percet tanulsz nyelvet, de ezt az időt minden nap rászánod. Erre tökéletes például a duolingo, de van egy csomó más nagyon jó nyelvtanító alkalmazás.

2018. jún. 25. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Dolgozz ÉS mellette tanulj.


Nem yerek vagy már, felnőtt ember munka után oldja meg ezeket a dolgokat.


Én is meló végeztével állok neki a jogsi elméletinek.

2018. jún. 26. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én 2x is résztvettem intenzív nyelvtanfolyamon, mindkétszer külföldön, Hollandiában napi 3 óránk volt és ez mellett 2-3 órát kellett mellette még készülnünk, Spanyolországban 4+1 órás volt naponta és ezen felül még a házi feladat stb. Sokat fejlődtem, de fárasztó is volt agyilag. Szerintem egyhuzamban 2 hónapot nem csinálnám, kell hogy ülepedjen a dolog. Amúgy ezeket egyetem mellett nyáron végeztem, munka mellett pedig később szombatonként jártam 5 órás intenzív nyelvtanfolyamra az Osztrák Intezetbe, nagyon szerettem, jó társaság jött össze és nem tinédzserekkel volt tele a csoport, hanem a többség szintén munka mellett végezte.

Melyik városban vagy? Ha Bp-n akkor a Göthe Intézetet vagy az Osztrák Intézetet javaslom. És ha munka mellett akarod csinálni akkor szerintem a magántanár hatékonyabb, csak meg kell találni a megfelelőt. Sok sikert!

2018. jún. 27. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!