Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Már nem éri meg Dániába...

Már nem éri meg Dániába kimenni, mert Magyarországon már majdnem jobb fizetések vannak? Pedig Európa leggazdagabb országa.

Figyelt kérdés

Nézzünk egy népszerű szakmát, a közgazdászokat. Sokszor egy pályakezdőnek a legnagyobb cél bekerülni mondjuk egy BIG4-hez. Ebből a legnagyobb a Deloitte.


Egy belépő alappozíció (audit assistant) 386 ezer dán koronát fizet:


[link]


Ez havi nettó 20 ezer korona, ami 874 ezer forint.

Itt van a dán nettó fizetés kalkulátor: [link]


Magyarországon ugyan ez a pozíció, ugyan ennél a cégnél:


[link]


Bruttó 307 ezer forint, ami nettó 204 ezer kb.


Nézzük meg, hogy Dániában a 20 ezer korona vásárlóerő paritáson számolva mennyinek felel meg magyarországon:


[link]

"In Hungary, 284,452.32 HUF will allow you to buy the same things you'd buy with 20,000.00 NOK in Norway."


Tehát alig több az ottani fizetés, és ha valaki tovább keres, lehet talál nettó 300 ezerért is állást, tehát itt jobban fog keresni, mint Dániában.

A programozó ismerőseimről nem is beszélve, akiket már nettó 400-500 ezrekkel vesznek fel.



2018. jún. 26. 15:12
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:

És azért a pár forintért inkább elhúznak, minthogy itt karriert építsenek?

Ha itt meg van a bruttó 1 millió, olyan mintha kint miniszterelnök lennél.

2018. jún. 26. 16:41
 12/27 anonim ***** válasza:
75%
A fizetésbeli különbségek akkor jönnek ki nagyon, ha utazol is. Magyarországról elég limitált azon helyek száma, ahol tényleg gazdagnak érezheted magad, míg egy dán fizuval Spanyolországban nyugodtan nyaralhatsz hetekig. Plusz, a nagy különbség abban áll, hogy az alacsonyabb bérek is emberi megélhetést biztosítanak.
2018. jún. 26. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
50%
Maradj itthon, ha szeretnél. Mondta valaki, hogy kötelező kimenni? Itthon is nagyon szépen meg lehet élni, ha jó munkahelyed van.
2018. jún. 26. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
37%

Én is gondolkodtam ezen,én Németországba akarok menni programozóként de ahogy láétom 5000 EUR-ért nem éri meg(NETTÓ persze),mert ezt itthon is meg lehet keresni amiért érdemes 10.000EUR felett na azért már érdemes.

Volt,hogy 4000EUR-t akaretak ajánlani konkrétan beleröhögtem a csávó arcába,hogy ezt itthon is megkeressük.

Tehát nem tudom aki kint él németbe és fejlesztő mit tapasztal?

Mert engem ezekkel az ajánlatokkal a sírba tesznek kb.

2018. jún. 26. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:

Én azért leírok pár ciklust, ha már kérték.

for(int i=0;i<10:i++){

System.out.println(“abcde”);

}


Elég ennyi vagy kell még egy while vagy egy foreach?

2018. jún. 26. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:

5000 euró nettó programozóként Magyarországon?

Nettó 1,5 millió Ft havi kereset?

2018. jún. 26. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:

Van ilyen igen,devopskèmt főleg,jó nem azt momdom mindennapos de pl egy Senior Java fejlesztő egy gurtni simàn.

1,5M oda màr kell architecti feladatok is mondjuk requirement engineering,Unit tesztelès,adatbàzis tervezès,DDD elv,TDD/BDD elv.

2018. jún. 26. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:

Te biztos programozó vagy? :D

Mióta csinál egy architekt unit teszteket?

2018. jún. 26. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:

Mondom Architecti feladat is benne lehet ami pl requirement engineering,tervezèsi feladatok.


Ezenkívűl unit tesztelès is benne van meg integrációs tesztek.

Itt most csak backend oldalról beszèlek.

Front endet nem annyira ismerem.

2018. jún. 26. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:
A 34%-os egy troll, pont most olvastam felnőtt párkapcsolatokban egy kérdés alatt, hogy semmi köze a programozáshoz, és berki idézetekkel szokott trollkodni :D
2018. jún. 26. 22:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!